Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek az öngyilkosság...

Szerintetek az öngyilkosság mennyire töri meg a családot?

Figyelt kérdés
Az életem csőd, soha nem fogok már talpra állni, semmi esély nincs rá ismerve a körülményeket, nem is részletezem inkább (lelkileg, fizikailag, szellemileg), hogy miket hibáztam. Szóval olyan szinten 0-n vagyok, hogy már csak terhére vagyok azoknak akiket szeretek (ismerősöknek is), ők viszont valamiért még mindig ragaszkodnak hozzám, talán már csak a múlt, a vér miatt. A lényeg az, hogy mi a rosszabb egy családnak, látniuk a gyereküket leépülni, egy sikertelen életet leélni, lelkileg ezzel évtizedekig lehúzni, vagy ha a gyerekük öngyilkos lesz idejében? Nem sajnáltatom magamat, azokat sajnálom, akik boldogak voltak és meghaltak korán, akik élni akartak volna, őket kell sajnálni, de ha az ember életképtelen, nem ér egy lyukas garast sem és már mindenkire rossz hatással van és ő magának sincsenek céljai, reménye már semmire, akkor szerintem valahol reális elképzelés az öngyilkosság. Az életem tényleg padlón van, nem csak egy szerelmi bánat. Emberileg és férfiként is csődöt mondtam és még csak 22 vagyok, nem bírnék ki még 50-60 évet szerintem. Az volt még bennem az elképzelés, hogy itt hagyom az országot, külföldön dolgozom majd a szeretteimért, de kvázi ugyanúgy elvesztenének úgyis, csak a lelkiismeretemet nyugtathatná egy kicsit, a gond az, hogy szerintem erre sem vagyok képes, nincs hozzá erőm, energiám, tudásom.

2019. márc. 29. 08:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mégis mik azok a nagy hibák, amiket elkövettél? Tán hétszeres gyerekgyilkos vagy, vagy mi?

Miből gondolod, hogy nem érsz egy lyukas garast sem? 22 évesen nem állíthatod, hogy csődöt mondtál, mert ilyen nincs.

2019. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Remélem ez segít neked!


[link]


22 évesen még nagyon fiatal vagy!!! Minden meg fog oldódni!!!

2019. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
27%
Nem öngyilkosság, hanem dilidoki kell neked, majd bevonulni katonának! Ott közösségben lennél, megerősödnél testileg és lelkileg, és lenne célod.
2019. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Könnyebb elmenekülni a problémák elől, mint hogy megoldani őket. Ha hibáztál,akkor javítsd ki.
2019. márc. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Rendesek vagytok, de a magánéletemnek tényleg annyi, ez elég komplex, hogy miért. A katonaságba nem vennének fel ilyen állapotban. Próbáltam én megoldani a problémáimat 4-es, de egyszerűen annyira sok minden van, annyira félre van csúszva minden, hogy nem lehet már. Nem olyan válaszokat várok igazából, amiben leírjátok, hogy magammal mit kezdjek, nem ez a kérdés, a családom a kérdés.
2019. márc. 29. 09:42
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#3 Igy-így! Az ilyen ember fegyveres közegbe való. Hátha előbb kitáraz a körletre mielőtt magát is agyonlövi :D

A seregben a fizikai erőnlétnél is fontosabb a lelki egyensúly, ami hát...lássuk be, a kedves kérdezőnél nem nagyon áll most fent. Egy napot nem húzna így ki

2019. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Attól függ. Egy gettóban 10-15. gyerekként le se szarnák ha felkötnéd magad.


Amúgy neked nem öngyilkosság, hanem egy kiadós verés hiányzik. Téged is jól elkényeztetek a nagy liberális szellemű nevelésben, azt most itt lelkizel...

2019. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod megoldani,akkor élj együtt vele. Az öngyilkosság nem megoldás. Amúgy az utolsó jó hülye. Miért kellene neki verés? Legalább ne írj már baromságokat,köszi.
2019. márc. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal rosszabb azt látni a szülőknek hogy a gyereke öngyilkos és ebből ők sem gyógyulnának ki soha. Nem tudom hogy milyen problémád van, de ha nem azt csinálod mint jó pár ember hogy teljesen feladod és vagy tényleg öngyilkos leszel vagy pedig pl alkoholista akkor idővel úgyis minden meg tud oldódni vagy azért mert sikerül helyrehozni vagy pedig már egyáltalán nem is fog érdekelni a dolog akármilyen hihetetlen. Tudom nagyon közhelyes de tényleg így van. :) Ha csak teher lennél akkor nem foglalkoznának veled a nehéz időszakodban. Örülj hogy vannak akik melletted állnak. Képzeld el a számodra legfontosabb embert (a szüleidnek ez te vagy) aztán azt hogy elveszíted örökre és ráadásul úgy hogy élhetett volna ha nem öli meg magát azért mert most épp nem úgy alakulnak neki a dolgok ahogy azt ő szeretné. Kb. velem egyidős vagy amúgy. Én is ismerek olyat aki öngyilkos akart lenni és többször meg is próbálta mert olyan rossznak látta a saját helyzetét.. Azóta ma már boldogan él és hamarosan gyereke is lesz :) Szóval nem éri meg a jelenlegi helyzeted miatt mindent eldobni és a szüleidet kitenni egy ilyennek. Töltsd azokkal az idődet akiket szeretsz :)
2019. márc. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
7-es igazad van, igen rossz volt a nevelésem, ez tény, de azért nem rosszabb, mint a legtöbbünknek. A lány tesóm pl. elég karakán személyiségú, kemény csaj lett, egy emberi élet ennél sokkal bonyolultabb dolog. Én se ilyen voltam régen, a körülmények, a tétlenség, a tehetetlenség , a tudatlanság, a makacsság, a mentál problémák kezeletlensége ide vezetett ahova. Ha a 0-n vagy hiába kapsz már fizikai verést, bárcsak azt kaptam volna régebben és cserébe ember lettem volna, mostmár viszont semmit sem segítene. Láttad a Trónok Harcában Ramsey-t? Ilyen szinten betudja törni az embert az elcseszett élet a valóságban is.
2019. márc. 29. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!