Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ennek a "problémának" neve?

Van ennek a "problémának" neve?

Figyelt kérdés

Olyasminek írnám le mint a diszlexia a betűkkel, a kalkulexia a számokkal, csak nekem az idővel/időpontokkal/sorbarendezéssel van problémám.Ennek érdekelne a neve (ha van).


Az életben annyi hátránya van, hogy nem emlékszem az órarendre, az órákra igen, de nem sorban. Nem tudom egyszerűen megjegyezni a buszmenetrendet, pedig 7 éve ezekkel a buszokkal járok. Ha történt velem valami, és el kell mesélni, össze vissza ugrálok benne, nem tudok lineárisan mesélni.


Legfőképp történelemből van gondom az iskolában. Nem tudom elképzelni, ha valami párhuzamosan történik. Nem emlékszem, hogy ki ki után uralkodott, mi mi után következett, csak rövid távon. Így ebből is ötös vagyok.


A matekot imádom, emelt fakultációs is vagyok, versenyekre járok. Mérnöknek jelentkeztem egyetemre. Semmi mással nincs gondom, csak az idővel. Érdekelne, hogy más is van-e így ezzel, vagy ismeri-e a nevét ennek a dolognak. Előre is köszönöm a válaszokat.


2019. márc. 30. 17:02
 1/2 anonim ***** válasza:

A számokkal, számolással való probléma neve diszkalkulia, nem kalkulexia. Ne vedd kioktatásnak, csak hogy tudd.

Nem tudtam arról, hogy sem diszlexia, sem diszkalkulia nincs a háttérben, de mégis ilyen problémák vannak az idővel.

2019. márc. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a javítást :D

Néha mondok érdekes szavakat más szavak helyett.

2019. márc. 31. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!