Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom elviselni az emberek...

Nem tudom elviselni az embereket. Mit teheznék ez ellen?

Figyelt kérdés
A rokonaimtól is megőrülök. Állandóan találkozni akarnak, vagy felhívogatnak telefonon és untatnak a dolgaikkal. Magamról sincs kedvem nekik mesélni. Nem akarom megbántani őket, és biztos bennem van a hiba, de iszonyat terhes a társaságuk. A hétköznapokat már valahogy leallítottam azzal, hogy sokat dolgozom. De előre utálom a hétvégét, hogy kezdődik a menjünk sétálni, gyere át...stb. vagy az órás telefonhívások mikor épp olvasni szeretnék vagy valami mást csinálni. Mi erre a megoldás? Egy részük aranyos és nem érdemlik ezt. Mondjuk van olyan részük is aki nagyon idegesítő és csak beleszólni akar a dolgaimba. Hogy tudnám megváltoztatni az érzéseimet ezzel kalcsolatban és nem szenvedni az egésztől? Vagy mi lehet a megoldás?

2019. márc. 31. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Elöbb vagy utóbb megunják azt, hogy folyton lepattintod. Viszont ha baj van és kellene a segítségük jusson eszedbe, hogy milyen érzésed volt ezzel kapcsolatban...
2019. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen elviselhetetlen, maguknak való remeték. Miért veszed fel egyáltalán a telefont?

Nem tudod ekviselni az embereket, de az azért érdekel, nehogy megsértsd őket? Érdekes...

2019. márc. 31. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem emberfóbiád van, hanem pont azok az emberek nem jelentenek számodra szellemi-lelki társaságot. Például mert okosabb vagy náluk. Keress más társaságot, akár hobbin keresztül, a telefont nem kell mindig felvenni, a programokat több hétre előre kell megbeszélni és rövidre szabni. Nem elvárható, hogy olyan emberekkel untasd magad, pocsékold az idődet, akikkel nem akarod.
2019. márc. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én ugyanilyen vagyok,csak én nem a rokonaimnal szemben,hanem páromon kívül az összes emberrel..
2019. márc. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
6%
Magaddal van bajod azért nem tudod elviselni az embereket. De ne félj egy idő után el fognak tűnni az eletedből és nem fognak erőlködni hogy tartsák veled a kapcsolatot mert rájönnek hogy teszel rájuk. Vagy küldd el őket a francba es akkor nem fognak keresni. Csak majd egy napon rájössz milyen magányos vagy es akkor bánni fogod ezt de akkor már keső lesz
2019. márc. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem nagyon értem a rosszindulatú megjegyzéseket. Ha valakinek baja van segítek neki számíthat rám. De attól a falnak megyek, hogy minden héten meghallgassam paprikas krumplit vagy paprikás csirkét főzött e nagynéném. És az is rohadtul fárasztó mikor anyám meg akar latogatni minden héten és ha hagyom, egész nap hallgathatom a törteneteit olyan emberekről akiket nem is ismerek, miközben rendezkedik a lakásomban. Az is idegesitő mikor minden héten elmondja a nagybátyam hogy fáj a lába. Mert érszűkülete van. De nem hajlandó abbahagyni a dohányzást és mozogni sem meg semmilyen terápiára menni hiába néztem utána. Most attól jobb lesz neki, hogy minden héten elmondja ugyan azt nekem? Komolyan nem bírom. Szeretem őket és nem akarom megbántani. De nagyon fárasztó ez az egész. Egyebként tényleg lehet az az ok, hogy szellemileg nem elégít ki a társasaguk. Mert ha faj valamim akkor próbalok ellene tenni, arról meg nem fogok beszélgetni senkivel önszántamból hol olcsóbb a marhahús és mit fogok főzni vacsorára.
2019. márc. 31. 13:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen megértelek. Az emberek 90%-a sajna ilyen, állandóan fecsegnek a semmiről, meg csupa olyan dologról, aminek már 1 hét múlva sem lesz semmilyen jelentősége.
2019. márc. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!