Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van erre valami kulcsszó,...

Van erre valami kulcsszó, megoldás? Végleges lezáráshoz.

Figyelt kérdés

Sziasztok, az a helyzet, hogy történt velem valami a múltban, és megállíthatatlanul törnek elő bennem annak az eseménynek a jelenetei.

Például olyan dolgok, hogy 'miért mondtam el' egy adott embernek valamit, miért úgy csináltam a dolgokat, ahogy. Részletezni direkt nem szeretném.

Már annyira várom, hogy le tudjam zárni annyira, hogy ezek a gondolatok ne jöjjenek vissza, és el tudjam fogadni. Nem tudom mi lehet ehhez a kulcsmondat, vagy szó, néha már ugy erzem csak egy pici lépés választ el attól, hogy lezárjam az önvádlást.

Ha nektek van ötletetek, azt köszi szépen.



2019. ápr. 6. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Általánosságban - mivel gyakorlatilag az égvilágon semmi, de semmi konkrétumot nem írtál - nehéz tanácsot adni, de én azt mondom:


Ha ez a valami, amit nem írtál ki nyilvánosan, ez egy olyan személyhez kötődik, aki még él, és ez a személy hajlandó veled négyszemközt leülni, (ez 2, azaz kettő feltétel, az egyik objektív, a másik pedig nem rajtad áll, hanem a másik félen ), akkor igenis üljetek le és beszéljétek meg, amíg még nem lesz késő (nem hal meg az illető), mert utána a sírig tudja az embert nyomasztani a bűntudat.


Ha megbeszélted vele, akkor már csak magadban kell tudni lezárni, ha valamit elkövettél (elkövetés alatt nem büntetőjogi dologra, hanem amolyan lélektiprásra gondolok).


Itt gondolom nem írsz ki minden apróságot tételesen (én se tenném, nehogy az illető a soraid olvastán magára ismerjen ), de privátban szívesen segítek, ha írsz egy kicsit konkrétabban.


Persze konkrétság alatt nem az illető nevének és összes létező személyi azonosító adatának a konkrét megnevezését értem, hanem kicsit részletesebben, kevésbé általánosan a titkolózás mibenlétét.

2019. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
elmúlik
2019. ápr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van, több is. Sport. Nyelvtanulás. Zene tanulás. Figyelem elterelés. Nem agyalgatás a múlton. Jelenben levés.
2019. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!