Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mondjam el a pszichiáte...

Hogyan mondjam el a pszichiáternek, hogy mi a bajom?

Figyelt kérdés

Hülyén hangozhat a kérdés, persze, az ember leül és elmondja, mi bántja :D

Erősen introvertált vagyok, alapból nem beszélek sokat, általában már a háziorvosnál komoly erőfeszítésembe kerül, hogy egy egyszerű náthát előadjak. Elhúztam már magam egyszer magán pszichiáterhez, 3 ülés alatt állította fel a diagnózist - csinos lista lett -, de hivatalos papírt pár vényen kívül nem kaptam tőle, így ambuláns lapom (vagy valami hasonló) nincsen. Annál a pszichiáternél kínszenvedés volt, végig szinte kérdés nélkül beszéltetett, de sokszor annyira mellékvágányon haladt, hogy sok komoly panaszom ennyi idő alatt sem került napvilágra, pl. neki fogalma sem volt még arról, hogy konkrétan agórafóbiám van - ezt nem volt nehéz helyette diagnosztizálni -, pedig emiatt vagyok munkaképtelen. Egyszerűen valahogy nem sikerült kinyögni a dolgot, vagy nem is tudom...

Most itt állok egy sor mentális betegséggel és egy tb-s pszichiáter telefonszámával, hogyan állítsak be hozzáő? Talán attól félek, hogy ha rögtön a fennálló betegségeimet kezdem sorolni, hipochondernek könyvel el és nem vesz komolyan...


2019. ápr. 8. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Komolyan fog venni. Oda nem szórakozásból jár az ember.
2019. ápr. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mondd el nyugodtan mi a problémád, de ne úgy higy szerinted ez és ez a mentalis problémád van, hanem úgy hogy a legutóbbi pszichiáter vélemenye szerint milyen mentális zavarok állnak fenn nálad. Így tuti nem fog hipochondernek nézni, és sokkkal komolyabban fogja venni amit mondasz neki, hiszen egy kolléga véleménye csak többet nyom a latban mint a te feltételezesed.
2019. ápr. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!