Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarom van?

Bipoláris zavarom van?

Figyelt kérdés

Röviden: Másfél éve jött ki rajtam a PTSD a gyermekkori sérelmek miatt, gyógyszeres kezelést kaptam (alprazolam, risperidone) rá, volt pszihoterápia is. A testi tünetek,mint szorongás, félelem: csökkentek.

Aztán visszaestem, ekkor már szorongásos depresszióval. Folyton változott óráról-órára a hangulatom. Depresszív, sírással és önygyülelettel, ekkor a valóságtól is elszakadtam(így iskolába sem tudtam járni). Ez az állapot átváltott 2-3 óra után egy vidám, önbizalommal teli, rendkívűl boldog, szociális, figyelmetlen, a világban mindent szépnek látóvá, illetve sokszor vakmerő dolgokat tettem.

Gyógyszeres kezelés segített (Carbamazepine, aripripazole, clonazepam,fluexetine) .

Csökkentette a kezelő orvosom a gyógyszerek adagját mert teljesen jól éreztem magam.

Fluexetine kivéve. Carbamazepine csökkentve.

Aripripazole csökkentve.

Clonazepam kivéve.

Egy idő után újra visszatért az egész.

Öngyűlölettel kezdődőtt, letargiával ami pár napig eltartott, aztán egy kis felhangoltság, végűl újra elkezdtem sírni. Súlyosbodott is. Abban az 1-2 órában már mozogni sem tudtam annyira fáradtnak éreztem magam. Nehezen válaszoltam, nagyon "ködös" volt minden, mintha valóban mindent szürkében látnák.

Aztán sírtam. Sírás után kezdtem boldog lenni. 10 perc alatt újra normális lettem.

A felhangoltság néha jött elő csak.

Nemrég vissza lettek téve a gyógyszereim.

Kezdek jobban lenni.

A 2 csésze kávé, vagy egy Mountein Dew azthiszem vissza hozza enyhén a felhangoltságot.

És ezt szeretem. A felhangolt állapotot sohasem tartottam rossznak, akkor voltam IGAZÁN boldog.

A lényegre térve: Bipoláris vagyok?

Az orvosnő nem mondott ilyesmit, csak hangulatzavart.


16/F



2019. ápr. 10. 23:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy simán koffeinfüggő vagy?
2019. ápr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az orvosok gyakran kertelnek, és nem mondanak el dolgokat, gondolván, hogy minek elmondani. Ostoba logika, tudom, de velem is ezt csinálták/csinálják még mindig. Ha nem megyek el egy kineziológushoz még régebben, sose tudom meg, hogy pontosan mi is a bajom, mert mindenki cseszte elmondani a nyamvadt kórházban :'D

A kérdésre visszatérve: aha, határozottan állíthatom, hogy bipoláris vagy. Én már csak tudom, hiszen én is az vagyok. (Bár furcsa ez a sok gyógyszer, és az, hogy ezek mennyire befolyásoltak mindent a hogyléteddel kapcsolatban, de ettől függetlenül én úgy látom, tényleg bipoláriáról van szó) Mindent átérzek, mindent megértek, amit leírtál, és amit érzel... sajnálom, hogy keresztül kell menned ezen :< Kitartás!


17/L

2019. ápr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Neked is kitartást és gyógyulást kívánok!

Igen, rengeteg gyógyszert kell szedjek.

Ami nagyon zavar, mivel tompítanak, lasítanak, rombolják a memóriámat és szociálisan is sivárabb lett az életem(de az utóbbiért a betegség is tesz).

A gyógyszereket növelt adagban szedem, már valamivel több mint két hete, jobban vagyok. Ritkultak a hangulatingadozások és enyhűltek is.

Ma volt egy, mindössze 2 óra alatt lezajló (hypomán-depresszív) fázis.

A kávét azóta szeretem mióta Bipolár vagyok.

2019. ápr. 15. 11:50
 4/6 A kérdező kommentje:
Mikor észrevettem, hogy visszahoza a hypomán fázist enyhén.
2019. ápr. 15. 11:51
 5/6 A kérdező kommentje:

Abba kell hagynom a kávévivást.

Előhozza a mániát.

Aztán depresszió.

Lényegében elba.szom a kezelésem.

Meg van ez az üresség érzet, ami csak úgy rám tör, hogy honnan a francból: nem tudom.

De hasonló csak komolyabb depressziós szakasznál volt.

2019. ápr. 16. 22:39
 6/6 A kérdező kommentje:
Ma befejezem.
2019. máj. 24. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!