Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi értelme van hangoztatni,...

Mi értelme van hangoztatni, hogy a Xanaxot ne szedjük altatóként, ha egyszer elaltat? Ami hivatalosan is altató, az mitől jobb? Kevésbé okoz függőséget?

Figyelt kérdés
Én értem, hogy nem altatónak szánták és nyilván azért hangoztatják az emberek, hogy az nem altató, hanem nyugtató. Viszont ha ennek ellenére működik, akkor mi vele a baj?
2019. ápr. 11. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Mi értelme van? Olvasd el a használati utasítást, azt is, hogy mit tartalmaz, vagy olvass róla a neten. Nem biztos, hogy lesz kedved rendszeresen ezzel elaludni..
2019. ápr. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
72%

nos a Xanax, azaz az alprazolam a maga idejében egy olyan hatalmas találmány volt, amelyre minden szakirodalom azt írta, h "mint kulcs a zárba". és hát igen, nagyon betalálták, egyik benzodiazepam se relaxál annyira, mint az alprazolam és bizony sokan szedik altatóként. miért? mert este szépen kikapcsol, ellazít, na meg a hatalmas előnye, h 4 órás felezési ideje van, az akinek az elalvással vannak gondjai, annak tökéletes. akinek meg az átalvással, annak kevés, annak cinolazepam stb stb kell, ami 10-14 óra közötti felezési idejű (bár nagyon más a hatásmechanizmusa az alprazolamhoz képest).


én azt mondom, kinek mi vált be, ez egy nagyon egyedi kérdés ... aztán olyannal is találkoztam, aki bevehet nyugodtan 3-4 mg-ot is, és meg se érzi ... nincs 2 egyforma ember, ez is amolyan egyedi kikísérletezés kérdése.

2019. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Van kedvem. Na de nem is az volt a kérdésem, hogy általánosságban véve érdemes-e akár benzót, akár altatókat szedni. Hanem hogy konkrétan azzal a dologgal mi baja van egyeseknek, hogy valaki altató gyanánt szedi a benzókat, ha egyszer működik?
2019. ápr. 11. 12:19
 4/17 A kérdező kommentje:
(Amúgy alprazolamból is van elnyújtott hatású, úgy hívják, hogy Helex.)
2019. ápr. 11. 12:21
 5/17 anonim ***** válasza:
59%

van többféle retard alprazolam, igen, országtól függően változik a neve, de azért egész más a hatásmechnizmusa azoknak. az egy állandó vérszintet tart, szal az nem azért retard mert az való altatónak a "hosszúsága miatt". kéát telejsen különböző dolog.


és nemtom miért nem tetszik egyeseknek, nekem speciel nincs, sőt éppen mondom h egyedi kérdés és tudom jól h sokaknak az vált be.


talán az abajuk h nem altató a neve :) nemtom ...

2019. ápr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Az a baj a xanaxszal, hogy hamar hozzászokik a szervezet. És akkor már nem fog elaltatni. lehet emelni a dózist, de ahhoz is hozzá fog szokni az agy, és nagy mennyiség már csúnya rombolást csinál a szervezetben. Míg az altatónak szánt altatók nem rombolnak, és kevésbé addiktívak is.
2019. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Nekem is bejött a frontin. Mondjuk csak havonta 2-3 lakalommal elek vele.
2019. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

igen, az alprazolam iszonyat addictiv hatóanyag. drogambulanciás pszcihiáter, addiktológus állítása, tapasztalata szerint, egy alprazolam-megvonás van olyan kemény, mint egy ópiát-megvonás.


aztán nyilván színesebb a kép, fokozatok, dózisok, időtratamok, egyedi tényezők, de alapvetően tényleg az.


viszont nem vagyok meggyőződve h a zolpidem vagy a cinolazepam ne lenne nagyon addiktív, esetleg a jellege, potenciálja lehet kérdés sztem.

2019. ápr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen, azt érzékelem, hogy eléggé addiktív az alprazolam. Altató is jól hat, csak azt nem próbáltam még nap mint szedni, szóval nem tudom, kevésbé addiktív-e.
2019. ápr. 11. 16:05
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

1. vagyok. Nem akartam okoskodni, de ha ránk hallgatsz, akkor abbahagyod! Olyan szinten hozzá lehet szokni, amit nem is hinnél.

És tényleg nem rosszindulatból írtam az első válaszomat sem, hanem a saját érdekedben. De te tromfoltál, hogy de igen, akarom. Akkor innentől ez már a te bajod lesz. De majd emlékezz vissza, hogy én figyelmeztettelek! (És még mindig jószándékúan írtam azt, amit.)

2019. ápr. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!