Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek azzal, ha gondolko...

Mit tehetek azzal, ha gondolkozás közben bele gondolok, hogy gondolkodom, ezért megáll a gondolkozás?

Figyelt kérdés
Ha valaki felrak nekem egy kérdést, elkezdek rajta gondolkodni, általában magától, tudattalanul kellene folyni a gondolatoknak. Viszont amikor gondolkodás közben észlelem magát a folyamatot, hogy gondolkodom, azután teljesen leáll a gondolkodás, mintha valami blokkolná a jelet.. Utána nem vagyok képes megfelelő választ adni a kérdésre, csak akkor ha tudatosan nem gondolok a gondolkozásra, és eltérítem magam. Tudom, hogy ezt magamnak "okoztam", mivel egyszer megcsináltam, és azóta valahogy rá állt az agyam. Viszont másnál is van ilyen, az ismeretségemben. Van rá valami pszichológiai megoldás, magyarázat, esetleg név?

2019. márc. 31. 22:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem áll le a gondolkodásod, csak a gondolkodáson gondolkodsz. Ha megkérdik, pl hogy mikor haltak ki a dinoszauruszok, csak vágd rá, hogy 65 millió évvel ezelőtt!
2019. márc. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gondold azt innentől, hogy meztelen a kérdés feltevője.
2019. márc. 31. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
De ha komolyabb kérdést kérdeznek, amin tényleg gondolkodni kell? Egyébként amikor már nem gondolkozom azon, hogy gondolkodom (xd), akkor mint már írtam, mintha valami "blokkolná a jelet." El kell terelnem a gondolataim arról, hogy gondolkodom, és öntudatlan vissza tudok esni a gondolkodás folyamába. Viszont meg szeretném akadályozni ezt az egész hülyeséget, amit be "programoztam" véletlen magamba. Csak hát nem tudom hogy tegyem.
2019. ápr. 1. 00:08
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a "ne gondolj a rózsaszín elefántra" effektus amúgy.


Törődj bele, fogadd el, hogy az agy ilyen. Olyan mint egy jeleerősítő, ami gerjed. Egyébként neurológiailag tényleg így működik. Idegsejtek gerjesztenek idegsejteket, és visszacsatolások keletkeznek, ami a rendszer gerjedését okozza. Mint egy mikrofon a koncerten, ami veszi a hangfalak hangját...


Mit lehet tenni?


Akár OCD jele is lehet... ha komoly problémát okoz menj el dokihoz, segíthet a kényszerképzetek legyőzésében a pszichoterápia, csoportjátékok, figyelemelterelési gyakorlatok... és akár SSRI terápia.


Amúgy ha elfogadod és elképzeled ahogy zajlik ez az erősítés az agyadban, elfogadod hogy csak illúzió az egész, beletörődsz. Lehet elmúlik magától.

2019. ápr. 1. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Egyébként már régóta gyanakszok rá, hogy OCD-m van. Régen 30 perces rituálékat csináltam elalvás előtt. Most leginkább a szomatikus OCD-re gyanakszom, mivel vannak helyzetek, mikor "hyper awareness" leszek, és figyelek a légzésemre, a testem elhelyezkedésére, és nem tudok leállni, el akarom terelni a gondolataim, de nem sikerül. Ez általában szociális helyzetekben jön elő, mivel szociális fóbiám is van. Ez van, defektes vagyok, de rendesen.. :D
2019. ápr. 1. 01:57
 6/10 anonim ***** válasza:
Újra kell bootolni.
2019. ápr. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nehéz, ha mindig kékhalált kapok..
2019. ápr. 1. 22:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor hardvercsere.
2019. ápr. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De hát akkor minden adat elveszik... :D
2019. ápr. 2. 22:36
 10/10 anonim ***** válasza:

Backupolj.


Amúgy most bekúrtam, és elfelejtettem hogyan... de nekek sikerült legyöznöm ezt.


Lehet ha iszol, akkor amúgy beleszarsz... vagy lehet Xanaxot toltam, és rájöttem hülyeség az egész, aztán elmúlt :D


Mondjuk én rekreációs célra ittam is rá, akkor aztán minden elmúlt :D


A lényeg, meg kell mutatni az agyadnak. Öcsi hülye vagy, ez csak mese!


Utána már normál állapotban is teszel rá.

2019. ápr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!