Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kellene reagálnia egy...

Hogyan kellene reagálnia egy pszichológusnak, ha a páciense halálvágyról, öngyilkossági késztetésről számol be?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, teljesen figyelmen kívül hagyta a "segélykiáltásomat". Tény, hogy a terápia menetrendjében éppen más tevékenység szerepelt, de jól esett volna kicsit hosszabban kifejteni a dolgot. Túlreagálom és/vagy én nem voltam elég erőszakos, vagy tényleg nagyobb figyelmet kellett volna fordítania erre?

2019. ápr. 15. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer túladagoltam az alkoholt, meg a benzodiazapint. Hogy mi miatt az most mindegy, a lényeg, hogy nem öngyilkossági szándékkal. Saját lábon mentem be a sürgősségire. Ott befektettek, kanül, katéter, szívleállásfigyelő, meg vagy 5 liter infúzió. Ott vesztegeltem majdnem egy napot. Majd jött értem két betegszállító, és átvittek a pszicho zártra, ráadásul a kettő közül a durvábbikra, az A1-re. Ott piszok lassan telik az idő. Na és ott vannak súlyos fazonok... Este lámpaoltás, aztán a reggeli vizit után döntöttek, hogy kiengedtek. De ha azt mondtam volna, hogy öngyilkossági szándékkal tettem, isten tudja mikor engedtek volna ki.
2019. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
A 6-os 7-es kommentek írója egy idióta. Aki tini unatkozik, az nem fog pszichológushoz menni, mert nyűgnek tartaná. Roppantul káros valaki problémáját azért lekicsinyíteni, mert még fiatal. Attól még lehet valaki beteg, halhatott meg valakije, elválhatnak a szülei, bánthatják az iskolában, lehet, hogy erőszak áldozata lett, stb. A pszichológus szakma pedig egy hivatás, aki nem képes segíteni és unja a kezeltjeit, az keressen másik szakmát! Óriási ostobaság külső jelek alapján megítélni, ki szuicid, én pl. egyik legsötétebb időszakomban kaptam azt meg egy "szakembertől", hogy hát én olyan derűs ember vagyok... Igen, létezik olyan is, hogy mosolygó depresszió (Google kiadja smiling depression keresésre). Mindenki különböző, nem minden beteg zokog nyilvánosan teljesen szétcsúszva, és volt már rá példa, hogy sajnos olyan ember tette meg ezt a lépést, akit a teljes környezete kiegyensúlyozott, boldog embernek vélt. Úgyhogy marhára nem jó dolog ránézés alapján ítélkezni, ki mennyire van bajban, ki az, aki szerinted csak unatkozik és nyavalyog, mert lehet, hogy a hozzád hasonlók miatt nem fog többé segítséget kérni és kerül sokkal rosszabb állapotba, mint korábban volt!
2020. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!