Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak pánikroham...

Mit csináljak pánikroham ellen? Megőrülök.

Figyelt kérdés

Legtöbbször éjszaka jön rám nagyon rossz érzés. Kényszer képzelődésem van. Például, hogy körbe kell sétálnom a várost 1 perc alatt, de ez lehetetlen és pánikolok. Nem tudom lenyugtatni magam pedig próbálom. Vagy ha rágondolok, hogy szakítunk párommal akkor is hasonló pánikom lesz, vagy hasonló ilyen dolgok.

Régen jártam orvoshoz, de semmit sem segített.



2019. ápr. 28. 22:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Menj el másik pszichológushoz de gyógyszer nélküli kezelésed legyen
2019. ápr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Én is mindig azt mondom, hogy amíg csak lehet, gyógyszer nélkül, de ez már nem az az eset. Holnap menj pszichiáterhez, az van a helyi szakrendelőben beutaló nélkül (A korábbi mért nem segített? Milyen gyógyszert kaptál? Azt abbahagytad?) és keress pszichológust is. Ez a furcsa irreális kényszerképzet, hogy körbe kell sétálnod a várost 1 perc alatt még a skizofréniát is felveti bennem, és attól is érezheted magad megfogalmazhatatlanul zavaróan. Minden tünetedről pontosan számolj be az orvosnak, gyógyszerrel tünetmentes lehetsz.
2019. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj nincs időm. Tanulok. 17 éves vagyok. 1 pszichológus és 1 pszichiáter van a városba, de sajnos oda még nem tudok, mert 18 éves kortól lehet csak. Kis koromba is jártam, mert hangokat hallottam, de nem emlékszem pontosan már erre milyen volt. Nem kaptam gyógyszert, pszichológusom akart, de a pszichiáter nem akinél egyszer voltam, de ő is legközelebb 60 km-re van.
2019. ápr. 28. 23:11
 4/13 anonim ***** válasza:
69%
Mindenki el van foglalva, de az orvosra mindenkinek kell, hogy legyen ideje. Iskola után, vagy ne adj isten, délelőtti rendelésre iskola helyett is be tudsz utazni abba a városba a pszichiáterhez. Ez nem játék. Ha hangokat is hallottál, annál gyanúsabb, hogy skizofrénia. Csak azt nem értem, hogy te elhitted másnak, hogy azok nem valódi hangok? Nem fog magától elmúlni, tessék a jövő héten orvoshoz menni, méghozzá szülővel, neki is hallania kell a diagnózist. És minden tünetedet részletesen mondd el.
2019. ápr. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Apukámmal igazából nem vagyok jóba. Vele is voltak problémák.

Anyukám meg nem veszi komolyan. Azt mondja iskola miatt stressz, nem ér semmit és hasonlókat mond. Vagy hogy magamon kell segíteni.

Ha mondom, hogy nem tudok akkor csak lekiabál, hogy csak nem akarok. De tényleg nem tudok, pedig próbálok.

Orvos egy év alatt nem tudott a szorongó diagnózison belül semmit mondani.

2019. ápr. 29. 00:33
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Hát, ez baj, mindenképpen orvoshoz kell menni, akkor egy másikhoz, ha az első nem jó. Akkor menj be az iskolaorvoshoz, mondd el a tüneteidet meg azt is, hogy anyukád nem veszi komolyan, hátha ad egy nevet, hogy hova menj, és anyukádnak egy levelet, hogy feltétlenül vigyen el.
2019. ápr. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
44%
Megprobalhatnal meditálni.. Vagy chikunguzni, hidd el, segítene.. :) esetleg Megprobalhatnad az okokat atkutatni, a panikbetegsegnek oka van.
2019. ápr. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
7-es, ez nem pánikbetegség, ez könnyen lehet, hogy skizofrénia. De a pánikbetegségből se tudná egyedül kigyógyítani magát, nem véletlenül kell hozzá szakember.
2019. ápr. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
44%
Akkor te nem láttál skizofrént még..
2019. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Hangokat hallásról:nos, nem mindegy, milyen hangokat hallottál.Nem biztos, hogy csak képzelted.Én még gyerek voltam, mikor uj lakásba költöztünk, sokat voltam egyedül,félős voltam és panaszkodtam anyunak, hogy fura hangokat hallok.Ö sürgösen el is vitt pszichiáterhez.Aztán kiderült késöbb, hogy a hangokat a szomszédbol hallottam , csak hát először laktunk tömblakásba és ezért voltak olyan szokatlanok számomra azok a zajok.

Pánikbetegséggel együtt járhatnak szokatlan gondolatok.

2019. ápr. 30. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!