Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a kiút ebből az állapotból?

Mi a kiút ebből az állapotból?

Figyelt kérdés

A pszichiáterem depressziót, generalizált szorongást, delúzív rendellenességet állított fel diagnózisnak. Fél éve járok hozzá, gyógyszereket is azóta szedem, de semmi változás. A problémám, hogy folyton arra gondolok, hogy ver a szívem, és félek, hogy megáll. Folytonos kényszergondolataim vannak ezzel kapcsolatban, mindenféle hülye jelenet lejátszódik a fejemben ezzel kapcsolatban. Egyszerűen semmi nem tudja elvonni a figyelmemet erről. Ha lassan ver, arra figyelek, ha gyorsabban akkor pláne és akkor még jobban rá parázok. Rettenetes, hogy a saját agyammal kell küzdenem emiatt nap mint nap. A folytonos szorongás miatt minden nap kb szétszakad a mellkasom, úgy fáj. Ki vagyok vizsgálva tetőtől talpig, nincs semmi bajom szerencsére, csak ez az agybetegség, ami számomra maga a pokol. Hogy nem lehet erre gondolni? Nagyon magam alatt vagyok. Hiába sportolok, futok, semmit nem ér. Esetleg ment már át valaki keresztül ilyenen?

A gyógyszerek amiket szedek:

-Serrtralin Sandoz 200mg (reggel)

-Helex 1,5mg (reggel)

-Helex 1,5mg (este)

-Kventiax 25mg (este)


19/F



2019. máj. 3. 00:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Fel lehet vetni az orvosodnak, hogy próbálkozzatok valami más gyógyszerrel. Fél év elég hosszú idő.
2019. máj. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az megnyugtatna ha látnád a pulzusszamod hogy normalis. Attól függetlenül hogy gyorsan vagy lassan ver a szíved mert ha igen akkor be kell szerezni egy olyan órat vagy készüléket ami méri a pulzusod. Ránézel amikor kezdődik ez a pánik hogy lassan ver látnád hogy nem is mert jó a pulzusom ? Ez segítene ? Csak gondolkodom egy gyógyszer nélküli megoldásban is, mert azt mondtad hogy a pszichiáter még nem segített.
2019. máj. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
És ha valami olyat csinalnál amu mellett lehetetlen másra figyelni? Pl siklóernyőzés, barlangászat, valami olyasmit amibem 100% ig koncentrálnod kell. Csak egy ötlet. Én a légzésemmel voltam így egy betegség utóhatasaként. Nekem a munka segített, olyan jellegű ami minden percemet és gondolatomat leköti.
2019. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!