Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan magyaráznád el egy...

Hogyan magyaráznád el egy antiszociálisnak az emberi értékeket?

Figyelt kérdés
Nem lehet meggyőzni őket, de szeretném tudni, hogy hogy mondanád el számára is érthetően.

2019. máj. 5. 13:56
1 2
 11/15 _Titkos_Kamilla_ válasza:
0%
Én szociális szorongásban szenvedek ,de csak annyi a problémám ,hogy félek az emberektől és a társaságtól. Mindig attól félek ,hogy mit gondolnak rólam és nem tudom egyáltalán figyelmen kívűl hagyni.
2019. jún. 15. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Antiszociálisnak vagy antiszociális személyiségzavarosnak? Mert azért nem mindegy.


Amúgy aki csak gyilkosságot képes példának hozni, az nagyon egysíkúan és sarkosan gondolkodik.


Amúgy alapból nehéz meghatározni ezeket az értékeket. Főleg manapság, a társadalom elég elhidegült, távolságtartó (persze vannak kivételek).


Szerintem attól is függ, milyen mértékben nem képes ezeket átérezni.

Amúgy egyrészt racionális érveket keresni a dolgokban, másrészt éreztetni, elmondani mi miért fontos nekem.

2019. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Antiszociális személyiségzavarom van. Ez tuti
2019. júl. 11. 18:39
 14/15 anonim ***** válasza:
13. Szerintem akkor is mindenképp személyre szabottan. Nincs erre séma. Tőled is nagyban függ. Alapból egyébként milyen a felfogásod, mik azok amikben eltérsz meg ilyesmi.
2019. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Közösség -- egy igazi, összetartó -- azért, mert ha bajba kerülsz, akkor számíthatsz emberekre. Mert segítenek ebben abban.

Szeretet. Erre most mit mondjak. Nekem személy szerint jól esik szeretni. Ha szeretve vagy, akkor méginkább számíthatsz másra. Lehet ezek alapból annyira nem tűnnek fontosnak. De amikor qrva nagy bajban vagy, akkor szükség van támogatásra, összetartásra. S igen, vannak felszínes, áll emberek. De sosem tudhatod honnan fog érkezni a segítség. Ki az, aki bármely bajban veled van. Már alapból a személyiségzavaroddal együtt.

2019. júl. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!