Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért látom már monotonnak az...

Miért látom már monotonnak az életet?

Figyelt kérdés

A problémám az, hogy nem szeretek élni , illetve túl unalmas és nem látom értelmét, hogy megszülettem. Ha lenne egy gomb, amit ha megnyomnék örökre elalszok inkább azt választanám.

Tavaly érettségiztem addig minden jó volt, végülis szerettem gimibe járni , mindennap nevettem , barátokkal voltam stb..

Most szakmát tanulok és emellett dolgozhatok is abban, amit tanulok (6hónapja). De nem tudom.. lehet a rossz munkahelyi közeg, a káosz, a kisebb kiközösítés, ami ellenem van tesz ilyen közömbös és csalódott emberré. Vagy néha úgy érzem kiégtem, de 6 hónap után nem hinném.


Ronda, béna, ügyetlen, figyelmetlen ember vagyok.. párom se lesz soha.

Ha találkozok a régi barátaimmal már nem olyan.. unalmas, alig beszélek , várom a végét. Aztán otthon inkább alszok vagy netezek, már csak ezek hoznak felüdülést.


A munka, az evés-ivás, barátok, vásárlás .. mind-mind monotonnak látom már és elegem van, mintha csak lenne egy test, amiben vagyok de a lélek néha már nincs jelen.


Mit kéne csinálnom, mi történik?

20/L


2019. máj. 6. 06:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok agyturkász,de ez elég depressziós tünet.

Amúgy a gomb mindenkinél ott van.Félre ne érts nem bátoritani akarlak.

Egyébként az élet sajna elég monoton,csak többünk lesz@rja,és arra koncentrál,hogy mi jó történt,fog történni.

A legtöbb ember minden napja szinte ugyan olyan.

2019. máj. 6. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy vagyok,csak fiúként. 18
2019. máj. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

6 hónap bőven elég egy depresszióhoz, ha elég rosszak a körülmények. Arra gondoltál hogy felkeress egy pszichológust?

Tavaly, amikor még minden jó volt, is ilyen rossz véleménnyel voltál magadról? Valószínűleg a depresszió beszél belőled, ne hagyd magad!

2019. máj. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindig is hajlamos voltam a negatívabb szemléletre, de ez csak ideig-óráig volt jelen. Az utóbbi időben viszont folyamatosan így érzek.
2019. máj. 6. 22:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Az érzést megértem, afölött nem sok kontrollja van az embernek. De nem gondolod, hogy kicsit túl szigorúan ítélkezel magad felett? Sokat segíthet, ha nem rugdosod magad te is lefelé a lejtőn. :)
2019. máj. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!