Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziósok! Ti hogy reagált...

Depressziósok! Ti hogy reagáltok erre? Hogy kéne rá reagálni?

Figyelt kérdés

Amikor valaki azt mondja, hogy "neked jó/szép életed van". Vagy azt, hogy "te mindig boldog vagy". Vagy kétségbe vonja, lekicsinyli a problémáidat, főleg, ha nem is tud róluk, de neki biztos sokkal rosszabb. Esetleg megkérdezi, hogy "szerinted neked volt olyan rossz, mint nekem?". Vagy "Bármi bajod is van, biztos nem olyan rossz, mint nekem".


Ezt kaptam már meg idegentől is, meg a legjobb barátnőmtől is. Az idegentől se esett jól, de hát ő még felületesen se igazán ismert, azon nem is rágódtam ennyit. De barátnőmtől nagyon rosszul esik, és nem tudom, hogy kéne reagálnom rá. Mert amikor ezek szóba jönnek, akkor a saját problémáiról beszél, és én tényleg mellette vagyok, és tényleg figyelek rá, nem szeretném magamra terelni a témát, vele foglalkozok, neki szeretnék segíteni. De csak szerintem nem illik ilyeneket mondani egy másik embernek? Ez hasonlít arra, amikor 14 évesen nem mertem szomorú lenni, mert a csapból is az folyt, hogy egy 14 éves gyerek mégis mi a fenéért lehet szomorú, Thomas a gőzmozdony miatt? Csak most azt mondják, hogy nekem biztos nem lehet olyan rossz, mint neki, hát hogy merészelek depressziós lenni (barátnőm szerintem nem tudja ezt rólam, meg az okokat is csak felületesen, de nagyon sok mindenről nem tud egyáltalán).



2019. máj. 11. 00:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Fura egy barátság az, ahol nem mersz őszinte lenni vele. Én a helyedben elmondanám. Neki attól rosszabb nem lesz.
2019. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!