Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok enni mások előtt?

Miért nem tudok enni mások előtt?

Figyelt kérdés

Borzalmas szorongással tölt el már az is, ha valaki pl. családtag meglátja hogy ételt készítek. Annyira szorongok hogy össze tudnék esni, már akkor is ha egy üdítővel a kezemben elsétálok előttük. Voltam már pszichiáternél, pszichológusnál, de nem segített semmit...

Valakinek van valami bevált módszere, ami megkönnyíti az ilyen helyzeteket?

Imádok enni meg minden egyébként.

Kiskoromban is csak úgy mertem enni ha elbújhattam, vendégségben egy üres szobában kellett megteríteni nekem mert különben éheztem napokig, annyira szorongtam... kb 3-4 éves korom óta..

Volt hogy emiatt nem ettem 2-3 napig..



2019. máj. 14. 02:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hivják szociális fóbia

teljesen normális, nem betegség

nekem 2 évig tartott majd magától elmúlt :)

2019. máj. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én (f) a pisálással voltam hasonlóan. Hosszú ideig nyilvános wc vagy pl szórakozóhely egymás mellett álló, piszoáros pisálás szóba sem jöhetett. Ha elővettem a slagot, nem jött egy csepp sem, csak ha bekuckóztam a wc fülkébe.

Aztán úgy kezdtem bele, hogy pl sok sört megittam, ettől jött az inger, az alkoholtartalom oldotta a gátlásokat és amikor már majdnem behugyoztam, annyira kellett, akkor tudtam mások előtt is. Tehát rászoktattam magamat, kisebb lépésekkel.


Azt ajánlom, hogy éhesen menj el olyan rendezvényre, ahol van kint egy tálban pogácsa. És egyet vegyél el és edd meg. Aztán ha ez sikerül, akkor elmehetsz gyorsétterembe is stb.

2019. máj. 14. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!