Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skizofrén vagyok, a másik...

Skizofrén vagyok, a másik énem egyfajta szörnyeteg, hogyan tudnám megszüntetni?Minden jel erre mutat. Az érzelmeimet nem adtam ki magamból, hanem magamba fojtottam főleg a dühöt a győlöletet és egyéb fájdalmas dolgokat.

Figyelt kérdés
Félek, hogy tenni fogok valamit amit megbánok:S Hogyan tudnám kezelni?
2008. nov. 11. 20:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi segítséggel.

Ha már osztott személyiséged van, akkor másképp nem megy.

2008. nov. 11. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi, hogy nem válaszolok, hanem visszakérdezek, de...mi az a skizofrém? Sosem tudtam. :S
2008. nov. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Az skizofréN.


[link]

2008. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
44%

A leírás alapján: semmi bajod, csak tele a tököd a világgal. Egy jó berúgás, aztán másnap szauna, sport. A problémák nem szűnnek meg, de talán tisztábban látod a dolgokat, s így könnyebb megtalálni a megoldást rájuk.

Esteleg egy új élet kezdése - ha belefér az időbe!

2008. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Orvos is vagy?Hogy ilyen frankon meg tudod allapitani a diagnozist?
2008. nov. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez nem kamu kérdés, akkor egyrészt, aki skizofrén, az nem mindjárt hasadt személyiség, ezt felejtsük már el.. de Te otthon azt sem döntheted el magadról, ezt csak orvos tudná megmondani, nem lehet, hogy egyszerűen túl sok minden jött össze mostanában és besokalltál? Ne itt kérdezz ha komoly a dolog, hanem orvoshoz fordulj minél előbb!
2008. nov. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Ez sztem kamu. A skizó nem látja át így a személyisége szerkezetét. Az énjei sokszor nem is tudnak egymásról.

Ha úgy érzed, nem vagy ura a tetteidnek, vagy közel állsz ehhez, irány egy pszichiáter. Minden városban van Ideggondozó vagy Pszichiátriai intézet, ott találsz ilyen szakembert.

2008. nov. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

A skizofrénia (schizophrenia), vagy hasadásos elmezavar egy kóros állapotra, a gondolatok, érzések és csele­kedetek közötti összhang felbomlására utal. Maga a szó a görög szkhidzó (»hasítani«) és phrén (»lélek«) szavakból származik. Emiatt a skizofréniát a köznyelv néha tévesen a disszociatív személyiségzavarral azonosítja. A valóságban a skizofrénia nem azonos a többszörös személyiséggel. (Wikipedia)


Te is láthatod, hogy amit leírtál, nem skizofrénia, hanem unatkoztál és feltettél ide egy kitalált kérdést.

2008. nov. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
nagyon jó kérdést tettél fel és a válaszokon is nagyon jól szórakoztam.ezek szerint én is és szerintem a legtobb ember is egy kicsit skizofrén.minden embernek van szornyeteg énje ha felbosszantják, vagy ha túl sokat le kell nyelni azt a bizonyos békát. néha én is úgy érzem le tudnám lovoldozni a vásárlóimat, néha meg segítek levelet írni, csomagot kuldeni vagy akár gyógyszert adni nekik.a duhot és a gyuloletet legjobb favágással, bokszzsákkal vagy ajtórugdosással levezetni vagy akár jó kiordítani magadat egy jó kis futballmeccsen
2008. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
tettél már valamilyen szornyuséget, vagy már lenyugodtál?tetszettek a tanácsok?
2008. dec. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!