Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Agyturkászhoz járok. Hogyan...

Agyturkászhoz járok. Hogyan kell velük beszélni?

Figyelt kérdés
A problémáimra azt állítja, hogy több év. Ennyi időm (és pénzem) nincs. A lassú kezelés nyilvánvalóan kartell eredménye. Hogyan lehet meggyőzni, hogy elfogadható időn belül tegyen rendbe?

2019. máj. 17. 12:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Leírásod alapján, igazat kell adnom neki, évekre van szükséged.
2019. máj. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%
szerinted ez így működik? hogy minden elfogadható időn belül rendbe jön, mert te azt mondtad? eltörik a karod, te meg megsértődsz hogy másnapra nem gyógyult meg? ilyen idiótával én nem foglalkoznék
2019. máj. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%

Szeretnél meggyőzni egy pszichológust arról, hogy rosszul látja az állapotod javulásának esélyeit, és valójában az rövidebb idő alatt megoldható?


Sok szerencsét.


Egyébként azzal tudsz segíteni, ha nagyon együttműködő vagy, akkor valamelyest gyorsulhat a folyamat.

2019. máj. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
81%
Közöld vele erélyesen, hogy fél órát adsz neki.
2019. máj. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
80%

Kartell eredménye :D Legalább tudnád, mit jelent ez a szó.

Sajnos ezek tényleg nem 5 perc alatt rendbe jövő problémák. akkor sem, ha drága és nem tudod kifizetni, sajnos :(

2019. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Nem úgy tűnik, hogy látod értelmét annak, hogy járj hozzá. Eleve nem tiszteled (“agyturkász”), és kételkedsz is a szaktudásában (“azt állítja”). A legtöbben évekig járnak pszichológushoz, mert egyrészt kell időt hagyni két ülés között, másrészt ez munka a te részedről is. Nem tudom miért van szükséged pszichológusra, de például traumákat nem lehet feldolgozni 2-3 hónap alatt, és mondjuk súlyos önértékelési problémákat sem lehet ennyi idő alatt megoldani. A pszichológus nem tud téged rendbe tenni, a munka oroszlánrésze a tiéd, ő segít téged ebben, végig viszi veled a folyamatot, és rávezet dolgokra. Nem fogja azt mondani, hogy ezt és ezt csináld, mert úgysem fogod. Ez ugyanúgy gyógyulási folyamat, mint fizikai problémák esetében, csak itt kevesebb a korlát. Plusz, ha te gyorsan túl akarsz lenni a dolgon, akkor maximum csak látszólag leszel rendben, a felszínes megoldás pedig nem megoldás ebben az esetben.
2019. máj. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
33%
Menj hipnotizőrhöz. Pár alkalom alatt sokat tud segíteni (persze ez függ, hogy milyen problémád van).
2019. máj. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Nem tisztelem az agyturkászt? Miért? Kéne?


Tudom-e mi a kartell? Igen: Megállapodás egy áru vagy szolgáltatás áráról, vagy minőségéről.


Azt, hogy ő hogyan látja az állapotomat, azt rá bízom. Azt látom, hogy a tevékenységének a fő motívuma az időhúzás.


Hogy együttműködő vagyok-e? Én a két kezem összetenném, ha az én ügyfeleim, fele vagy negyed ennyire lennének együttműködők.


"Sokan évekig járnak pszichológushoz" sokan meg drogoznak az is példa értékű?


"pszichológus nem tud téged rendbe tenni" én megteszem a rám eső részt. Ezt tőle is elvárnám...


"Gyorsan túl akarsz lenni rajta" Te mit szólnál, ha december 22-én kihívnál, hogy elromlott a kazán. Én közölném, hogy két-három év a javítás, feltéve, hogy a kazán is akarja?

2019. máj. 17. 21:27
 9/25 anonim ***** válasza:
53%

"Nem tisztelem az agyturkászt? Miért? Kéne?"


Minden embert tisztelünk. Ez alap.

Ha pedig egy szakemberhez fordulsz segítségért, akkor megbízol a tudásában. Nem?


"Megállapodás egy áru vagy szolgáltatás áráról, vagy minőségéről."


Gondolod, hogy az összes pszichológus összefogott, hogy egy bizonyos ár alá aztán semmiképpen sem mennek, meg elhúzzák a fenébe a kezeléseket?


Elárulom: az üzleti életben nagyon kevés szereplővel működik az ilyesmi.


"Azt, hogy ő hogyan látja az állapotomat, azt rá bízom. Azt látom, hogy a tevékenységének a fő motívuma az időhúzás."


Nem vagyok pszichológus, de azt tudom, hogy a munka egy része esik csak rá. Jelentős részét magadnak kell elvégezned az útmutatása, iránymutatása alapján. És ehhez idő kell. Ülések között is, és úgy általában is.


"Te mit szólnál, ha december 22-én kihívnál, hogy elromlott a kazán. Én közölném, hogy két-három év a javítás, feltéve, hogy a kazán is akarja?"


Nekem romlott már el 24-én, és szilveszterre csinálták meg. :) De a viccet félretéve, nem javítás, amit csinál egy pszichológus, hanem egy bonyolult lelki folyamat hátterét próbálja meg kibogozni, majd különböző módszerekkel rendbetenni az ott összekavarodott dolgokat.


Vagyis a kettőt nem lehet összehasonlítani egymással.

Szerintem amíg ezeket nem tisztáztad magadban, és időhúzó kóklernek tartod az összes pszichológust, akik összeesküdtek egymással, addig inkább ne menj a közelükbe. Hidd el, hogy nem pénzlenyúló gépek, hanem segítőkész emberek, akik találnak maguknak elég ügyfelet, nincs szükségük arra, hogy mesterségesen elnyújtsák a terápiákat.

2019. máj. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
47%

"Sokan évekig járnak pszichológushoz" sokan meg drogoznak az is példa értékű?


Hát neked pszichiáter kell nem pszichológus..nem lehetsz ennyire sötét, ne haragudj..mi köze a kettőnek egymáshoz? Ki mondta, hogy ez példaértékű dolog? Ha ennyire egyszerű dolgot nem vagy képes felfogni, akkor nem csodálom az elvárásaidat..azért járnak évekig pszichológushoz, mert időt igényel, hogy a lélek rendbe jöjjön, hogy feldolgozzanak dolgokat. Nem véletlenül tanulnak hosszú évekig, hidd el, jobban képben van mint te.

Még jó, hogy tisztelned kéne a pszichológusod, azt aki segít neked, kölcsönös tisztelet nélkül mit vársz? Az orvosnak is azt mondod, ha etörik a lábad, hogy “dokikám, jövőhéten én már futni akarok, úgyhogy gyorsan csinálja meg” ?! Gondolom tudod, hogy az ember nem gép, nem egy szerkezet, amin csak úgy ki lehet cserélni dolgokat, az ülés pedig nem szervíz. Megjavítani meg végképp nem lehet, gyógyítani igen és az hosszú folyamat, amiről nem a pszichológus tehet..menj el tb alapú pszichológushoz, nem fogja azt mondani ő sem, hogy x hét alatt rendbe tesz. Amíg ezeket nem vagy képes felfogni, addig valóban pénz kidobás..

2019. máj. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!