Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris zavar mennyire...

A bipoláris zavar mennyire számít súlyos betegségnek?

Figyelt kérdés

Szedek rá Tegretolt, azóta jobban vagyok. Mennyire kell ezt komolyan venni? Sokszor gondolom azt, hogy nincs szükségem arra, hogy pszichiáterhez járjak, máskor meg azt gondolom több gyógyszerre lenne szükségem és hatástalan az egész. Van valakinek tapasztalata?

28/N


2019. máj. 24. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
Szedd szépen a gyógyszereid és vedd komolyan!
2019. máj. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer megjártam vele a zártosztályt is..egyszer depresszióval, egyszer pedig mániával. Családomat-környezetemet is nagyon megviselte, ezért én is szedem azóta rendesen a gyógyszert és tümetmentes vagyok.

Olyan ez valamennyire, mint egy cukorbetegség, szeded a gyógyszert és rendben leszel.

24F

2019. máj. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan kell venni! Én is voltam vele zárt osztályon, dührohamot kaptam, bevittek, kaptam megfelelő gyógyszert, szedem rendszeresen, és így viszonylag tünetmentes vagyok. Ha megfelelően van kezelve lehet vele teljes életet élni, de komolyan kell venni! Mert ebbe a betegségbe halnak bele a legtöbben. Öngyilkossági ráta nagyon magas, ha nem szedés a gyógyszereket, nagyobb esély van rá.
2019. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!