Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez és hogy tudnék...

Miért van ez és hogy tudnék változtatni?

Figyelt kérdés

Nagyon zárkozott és gátlásos vagyok, önbizalom hiányom van.

Van egy-két jó barátom, de nagyon nehezen ismerkedem.

Pl.: ha valaki nem kezd el velem beszélgetni akkor én nem merek kezdeni, mert úgy gondolom nem fogom érdekelni őket.


Felismerem, hogy ez probléma de nem tudom miért van és hogy tudnék változtatni



2019. máj. 25. 19:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Elsősorban kérdéses, hogy milyen nemű vagy és hány éves. Hiszen fiatalkorban ez gyakrabban előforduló jelenség - és könnyebben is orvosolható -, mint egy idősebb korban. :)


Mit lehet rólad tudni? :)

2019. máj. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy ez gyerekkorom óta így van.

16/L

2019. máj. 25. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj fiatal koromban én is ilyen voltam, de szerencsére bizonyos tekintetben ilyen is marAdtam, nem kell, hogy folytonosan járjon az ember szája. Ha nincs mondanivaló, akkor nem kell feleslegesen fecsegni.
2019. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezzel egyet is értek, de pl:ha valaki szimpatikus akkor nem merek hozzá szólni vagy ha egy társaságban vagyok akkor amég nem kérdeznek nem szólalok meg.
2019. máj. 25. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, pedig ezen csak úgy lehet változtatni, hogy egyszer eldöntöd, hogy bátor leszel, és megszólalsz. :) Az már jó jel, hogy felismerted a problémát.

Amúgy meg, gondolj bele mivel veszítesz többet: ha olyasvalakihez szólsz, aki nem érdeklődik, és lesz pár kínos másodperced? Vagy ha soha nem szólsz senkihez, így ahhoz se, akit amúgy érdekelnél?

2019. máj. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ez az egész félénkség mitől van? Vagy ezzel születünk?
2019. máj. 26. 12:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet. Pl. rossz közösségek, szülői példa, magányos gyerekkor.

Az ember alapvető természete is befolyásolja, de nem hinném hogy bárki félénknek született, és az is marad. Csak van, akinek tudatosan dolgozni kell rajta kicsit.

2019. máj. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!