Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Anorexiás lennék?

Anorexiás lennék?

Figyelt kérdés
3 évig szedtem frontint, és fél évig fogamzásgátlót. 3 hónapja mindkét gyógyszert elhagytam, mert pár hónap alatt 17 kiló jött rám. Próbáltam fogyózni, de semmi nem jött le rólam. Viszont egyre többször voltam rosszul az elmúlt hónapban, erős hányingerem van úgy hogy már szenvedek, és van hogy ki is hányom azt a keveset amit megettem vagy kifosom. Abszolút nem vagyok éhes egésznap csak azért eszem, hogy egyek valamit. Miközben eszem is hányingerem van, de miután megettem aztán baromira rosszul leszek.Eddig 5 kilót fogytam a túlsúly még mindig jelen van.PCOS betegségem van arra szedtem a fogamzásgátlót most inzulingyógyszert irt fel az orvos, de előtte is ugyanolyan rosszul voltam már 3 hónapja. Sok helyre kaptam beutalót, hogy mi lehet a bajom, volt aki az tmnodta hogy még mindig a frontin elvonás amit azért kétlek mert bevettem egy szemet és ugyanúgy rosszul voltam.Párom szerint ne egyek, legalább lefogyom azt a túlsúlyt. 22l
2019. máj. 30. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne haragudj hogy ezt mondom, de párod hogy mondhat ilyet? Ez elég gonoszul hangzik..

De egyébként ez nem anorexiának tűnik. Az anorexia egy olyan pszichés betegség, mely hatására az illető nem látja magát "elég vékonynak", zavar alakul ki a testképében, önbizalomhiányban szenved, nem hajlandó enni, később pedig már nem is bír. Ez később bulémiába mehet át, amikor valaki már hánytatja magát.. ott már nagy a baj és segítség kell.


A leírottak alapján nem gondolom, hogy ez lenne a probléma. Menj el a kivizsgálásokra, lehet valami allergia/ételérzékenység, stb.


Jobbulást!

2019. máj. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem gonoszságból mondta, csak mivel zavar a túlsúlyom és úgyis kihányom meg szenvedek a rosszulléttől ezt célszerűbbnek látta.
2019. máj. 30. 13:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem anorexia, az anorexia egy testképzavar, amikor bármennyit is fogysz, kövérnek látod magad,és undorodsz magadtól. tehát egy pszichés betegség.

Ez valami testi dolog lehet, és simán lehet a frontintól is valóban. De azért vizsgáltasd ki magad.

2019. máj. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
már 1 db paradicsom is alig csúszik le :/
2019. máj. 31. 09:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Menj el háziorvoshoz, valószínűleg tivább fog küldeni gasztroenterológiára.

Stresszes vagy egyébkélnt? Mert akkor lehet egy pszichiáterhez is érdeme slenne elmenni mellette.

2019. jún. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!