Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem nem kívánok élni,...

Úgy érzem nem kívánok élni, ez már több mint depresszió?

Figyelt kérdés
Minden reggel rossz érzéssel térek magamhoz, hogy -Jaj, ne, már megint egy nap. Hogy nincs miért élnem, amúgy ez igaz, senkim sincs. És nemcsak úgy érzem, hanem én valóban értéktelen vagyok. És annyira szánalmas az egész életem, ha ez élet volt egyáltalán. És tudom élni kell, meg értékelni az életet, de minek ha engem nem értékel senki? Jó oké, most nem vagyok magamnál teljesen, csak sírok és sajnálom magam. Inkább ne születtem volna meg. De mégsem tudom megtenni, nem vagyok rá képes hogy saját magamat felvágjam. Pedig megpróbálhatnám, és a családom megérdemelné amiatt ahogy bántak velem. Csak vívódok, se élni nem kívánok, a meghalásért meg tenni kell. Nem tudom mit tegyek.

2019. máj. 30. 20:21
 1/6 anonim ***** válasza:
Az életért is tenni kell. Az önsajnálat semmin sem segít.
2019. máj. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
# 1 Igen tenni de minek? Az is felesleges, senki sem fog soha emberszámba venni. A Földön túlnépesedés van, így az emberi élet teljesen értéktelenné vált. Amiből sok van, annak nincs értéke. Én csak egy élő átok vagyok magam és mások számára is.
2019. máj. 30. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez normális. Nem csak a te, hanem mindenki értéktelen. Kinőttük azokat a közösségeket, ahol még mindenkinek volt valami szerepe. Az emberek úgy nemzenek utódot, hogy fogalmuk sincs, hogy milyen célt vagy értelmet adjanak az életének, csak úgy beleszülik a világba, mert mindenki ezt csinálja. Arról nem is szólva, hogy ma már az az elvárás, hogy amikor felnő a gyerek, akkor távoznia kell otthonról, menjen, amerre lát, boldoguljon valahogy. Na, ez a nem normális.


Nem te születtél meg. Nem is akartál világra jönni. Téged két ember tudatosan vagy tudattalanul, de létrehozott, és az ő feladatuk, hogy értelmet adjanak az életednek, mert egyébként más cél az önfenntartáson kívül nem létezik.

2019. máj. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olyan jó volt mikor nem léteztem. De az is az én bűnöm, hogy életben maradtam, hogy nem lett velem valami.., halva kellett volna megszületnem. - Megjegyzem, senki ne vegye magára, ezt kizárólag csak magamra értem!


És tudom hogy senki sem kíváncsi a bánatomra, de legalább leírom, ha már úgyis mindent magamba kell fojtanom.

2019. máj. 30. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem több, mint depresszió, hanem depresszió. Keress föl egy pszichológust és eg pszichiátert, jobb lesz.
2019. máj. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tudom mi az aproproblematikai probléma TE elvárod mindenkitől hogy dicsérjen. idézem az egyik válaszodból: senkisem dicsér meg mintha értéktelen vagyok mert nem dicsértek meg. ne várd el hogy más dicsérjen dicsérd magad (ezt nem azér mondom mert egoista vagyok)
2020. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!