Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az egyetemi stresszt is...

Ha az egyetemi stresszt is alig bírom, akkor később a munkahelyi stresszt, hogyan fogom bírni?

Figyelt kérdés

Vizsgaidőszakban mindig kivagyok.

Hangulatingadozásaim vannak.

Enyhe depresszió....

Mérnöknek tanulok. Munkahelyen is ennyi stressz lesz?

Vagy idővel meg lehet tanulni kezelni?



2019. máj. 31. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is vagyok és fogalmam sincs, hogy én is hogy fogom bírni, de az tuti, hogy megedződsz, mire odakerülsz és fokozatosan jobban viseled majd a nyomást. Ha alapvetően szereted, amit csinálsz és elhivatottnak érzed magad, akkor jobban fogod viselni. Kitartás!
2019. máj. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Neked pszichiátrián lenne a helyed
2019. máj. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mérnökként, ha alapvetően szereted, amit csinálsz, akkor a munkahelyi stressz nem annyira vészes. Én is rosszul viseltem a vizsgaidőszakot (és amikor évek múlva visszamentem levelezőre, akkor is ugyanúgy visszazuhantam), de a munkahely más tészta. Érdekes amúgy, mert amióta dolgozom, azóta sokkal nagyobb kihívások elé állítottak már, mint egy kis vizsga, és folyamatosan kiléptetnek a komfortzónámból, de ha érzem, hogy mindez értelmes céllal történik, mindenki javát szolgálja és megkapom érte a megbecsülést, akkor könnyebb magamban lerendezni.


Tegyük hozzá, ezt olyan környezetből írom, ahol nem igazán lehet panaszom a főnökségre és a körülményekre. Egy zsarnok alatt másképp nézne ez ki, de onnan már a te felelősséged, hogy azt a helyet választottad.

2019. máj. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyetem sokkal rosszabb, mint a munkahely.

Valószínűleg azért van, mert a munkahelyeimen, ahol eddig dolgoztam, megkaptam a bizalmat. Ez pedig nagyban motivált.

Az egyetemen vannak tanárok, akik még a sz*rba is belekötnek - és nem csak engem savaznak, hanem mindenkit. Persze nem minden tanár ilyen, de ezek a tárgyak leszívják az energiámat nekem is.

2019. máj. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 jdfGabrella ***** válasza:
Menj szpichologushoz!
2019. jún. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Stresszes időszakban jó ha van pszichológus melletted, nagyon sok stresszlevezető praktikát tud mutatni neked+ van akivel megbeszéld az aggodalmaidat stb+ segít tervezni stressz nélkül
2019. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!