Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit mondanál olyannak, aki...

Mit mondanál olyannak, aki öngyilkosságra készül? Valaki már beszélt ilyen emberrel?

Figyelt kérdés
Én mostanában nagyon instabilnak érzem magam érzelmileg, és nagyon sokat agyalok ezen. Félek, hogy egy pillanatban majd megteszem, és onnan nincs visszaút.
2019. jún. 3. 08:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Menj el pszichiáterhez és pszichológushoz, az elektminőséged nagyban fog javulni, és jobban is fogod érezni magad.
2019. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mindkettőnél jártam már. Pszichológushoz már huzamosabb ideje járok, és nem érzem, hogy nagyon javulna. Sőt, azt érzem, hogy sokkal több mindenre jövök rá, ha hosszabb ideig nem járok.


Az a baj, hogy a pszichológusokon is azt szoktam érezni, hogy nem igazán lelkiismeretesen csinálják. A pénzzel érdekeltté teszem őket abban, hogy segítsenek, de nem tudom mondjuk, hogy ha egy jó barátjuk vagy egy szerettük szenvedne, akkor annak is ilyen kezelést ajánlanának-e. Nem érzem azt, hogy mindent meg akarnának tenni, csak azt szoktam érezni, hogy most 50 percig beszélgetünk. A másik meg, hogy én nem akarom, hogy valaki ne ítélkezzen. Én azt akarom, hogy valaki teljesen megismerjen, és utána adjon egy visszajelzést arról, hogy milyen vagyok. A pszichológusok túl semlegesek, sokszor csak kérdéseket tesznek fel, meg beszéltetnek, de igazából visszajelzést nem adnak. Nekem valakitől azt kéne megkapnom, amit az apámtól kellett volna. Biztatást, elismerést, figyelmet, de közben kereteket is. Ebből én alig kaptam valamit. Magamra lettem hagyva, hogy találjak ki mindent magamnak, kb. legyek a saját szülőm. Visszajelzést se kaptam, meg biztatást se. Bizonytalan és esetlen lettem, és a mai napig úgy érzem magam, mint egy kamasz, akinek kéne egy csapat, amiben feloldódik, és ami egy visszajelzést ad neki. A húszas éveim közepén vagyok, de úgy érzem, 10 évvel le vagyok maradva belül.

2019. jún. 3. 17:41
 13/18 anonim ***** válasza:

Én, mikor zuhantam lefelé, mindenbe belekapaszkodtam (volna)!

De látom, téged nem érdekel, hogy valaki segíteni akar!

2019. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy nem jó pszichológushoz jársz, a pszichológusnak is kell valameilyen visszajelzést adnia, nem ítélő jellegűt, hanem konstruktívat, amivel tudsz kezdeni valamit.
2019. jún. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti: miért mondod ezt? Én a pszichológusról csak az őszinte tapasztalataimat írtam le. Mit írjak, ha egyszer tényleg úgy érzem, hogy alig változott valami?
2019. jún. 4. 14:23
 16/18 anonim ***** válasza:
#10
2019. jún. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Aki igazán meg akar halni, az meg is fog. Minden egyéb segítségkérés, figyelemfelhívás. Rengetegszer gondoltam rá, rengeteg féle képpen. De itt vagyok.

De nem mondtam senkinek soha. A szándék komoly volt. De a döntés az enyém volt, így döntöttem. Élek. És élni is akarok. Minden nap az a célom, hogy éljem túl. Ez ad erőt. Minden. Egyes. Nap.

2019. jún. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
0%
AZ ÖNGYILKOSSÁG A GYENGÉK SPORTJA!!!!
2019. jún. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!