Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet, hogy disszociatív...

Lehet, hogy disszociatív személyiségzavarom van? Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Aki ért a témához (esetleg érintett benne) és tudna valami hasznosat mondani annak megköszönném. Ezekből gondolom, hogy dissz. személyiségzavarom van:


-Már kiskoromban is "fura" voltam, emellett szorongtam (szinte állandóan) ezért óvodás koromtól kezdve egy álomvilágba menekültem, és a mai napig sokat szoktam álmodozni.


-Gyakran fáj a fejem de a neurológián semmit nem állapítottak meg.


-Előfordul, hogyha belenézek a tükörbe, nem ismerem fel magamat, mintha egy másik ember lenne. De olyan is volt már velem, hogy családtagjaimat sem ismertem fel.


-Emlékezetkieséseim vannak, nem emlékszem bizonyos időszakokra, vagy hogy mit akartam mondani/csinálni fél perce. Plusz a gyerekkoromból sincsenek emlékeim, de ami még durvább, hogy egy közeli ismerőstől tudtam meg, hogy bántalmaztak a szüleim kicsiként (érzelmileg/verbálisan) viszont én erre soha nem emlékeztem és mióta ezt elmondta, azóta se tudok ilyen emlékeket felidézni. Ja és sok rossz dolog ért gyerekkoromban.


-Van, hogy hirtelen felpörgök/letargiába esek, vagy éppen nagyon dühös leszek és olyankor más embernek érzem magam, teljesen megváltozok és mintha legalább 2 (de inkább 3) személyiségem lenne, akik más-más tulajdonságokkal bírnak de nincs saját nevük, meg ilyen konkrét dolgok mint például szemszín. Viszont nem kommunikálnak velem vagy egymással, ezért is vagyok összezavarodva. Lehetséges ez egyáltalán? Vagy esetleg nem is tudnak egymásról..?


Röviden ennyi lenne, köszönöm ha végigolvastátok. Remélem valaki ír valamit, mert kétségbe vagyok esve. :S



2019. jún. 4. 07:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki ért a témához, az a pszichiáter, hozzá kéne fordulni diagnózisért. Álmodozni, régi emlékeket elfelejteni teljesen normális. Szerintem kicsit túlságosan rápörögtél erre az öndiagnózisra, ha úgy érzed nem stimmel valami, menj el orvoshoz.
2019. jún. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőnek igaza van, ehhez szakorvos kell.
2019. jún. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Menj el pszichiáterhez, az majd elmondja hogy van e valami gond.
2019. jún. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
25%
Nem is igazán tudod te mi az a did én azt mondtam. Ez inkább skizoid hajlamok.
2019. júl. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!