Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a diagnózis?

Mi ez a diagnózis?

Figyelt kérdés
Ma diagnosztizáltak, stresszel, depresszióval és van egy 3. amit nem tudom mit jelent. Az orvos azt írta a papirra hogy: codep. Mi az a codep?
2019. jún. 5. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
2019. jún. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én sem tudtam, csak Google 10 mp alatt megtalálta.


(codependent personality disorder (CPD))

Angol tudás sem kell hozzá, én sem tanultam angolt soha :)

2019. jún. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Nekem a google nem tálalta meg sajnos.
2019. jún. 5. 10:07
 4/10 A kérdező kommentje:
És amire még szintén nem tálaltam rá, pedig több mint egy órája keresem és nem hagy nyugodni... (Nem tudom elolvasni sajnos a papíron). Valami: ddn. Abus. (Az első szóban nem vagyok biztos mert azaz amit nem tudok elolvasni) szintén nem tálaltam rá neten. A baj az volt hogy a távozásomkor adta oda a doki a lapot és esélyem nem volt megkérdezni.
2019. jún. 5. 10:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez a "társfüggőség" egy merő butaság! Hát nem a társadalmilag hasznos munkákban teljesítjük ki magunkat?!


Nincsenek osztálytársaink?! Nincsenek munkatársaink?! Nincsenek évfolyamtársaink tanfolyamokon?! NE IS LEGYEN SENKI KÖRÜLÖTTÜNK?! LEGYÜNK MAGÁNYOS SZIGET?!


Tisztelt Kérdező!


Hány éves vagy? Tanulsz vagy dolgozol? Mik a terveid a jövőre nézve?


Családi légkör milyen? Hogyan érzed magad otthon a mindennapokban?

2019. jún. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszoló!

20 éves vagyok. És suliba is fogok járni (szeptembertől) meg melózok is közben.

Elég nagy rajtam a stressz legfőképp mert túl féltékeny vagyok és elégedetlen önmagammal.

A családi légköröm jó. Támogatnak mindenben.

A párom múltbeli tettei által rakódott ram annyi stressz ami miatt ma dokihoz fordultam. Olyan dolgok, amik "felemésztenek" de nem azért mert olyan komoly lenne hanem mert olyan érzékeny vagyok. Ezt onnan tudom hogy más emberek szerint azok nem is komoly dolgok.

2019. jún. 5. 11:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Na, mától legyen az a feladatod, hogy mindent elkövetsz annak érdekében, hogy elfogadd és megszeresd magadat. Ez a gyökere mindenek. Miért vagy féltékeny? Az féltékeny, aki nem bízik önmagában és/vagy birtokolni akar. Nem tudsz kisajátítani senkit. El kell engedni a nem működő dolgokat, hogy haladj előre. Adj helyet a lelkedben új lehetőségeknek és a múlton rágódni nem érdemes.Elmúlt kész vége. Értsd meg, ilyen a dolgok természete. A youtube-on számtalan jó kis motivációs, önbizalmat adó video,előadás van. Keress, ha megteheted olyan könyveket, amik az önbizalomról szólnak.

Ha akarsz rendbejönni, akkor fog jönni a megoldás is. A gyógyszerek tönkretesznek és nem oldják meg az okot.

2019. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!! Igyekszem majd. És tudom hogy a féltékenység egyrészt nem jó másrészt nem szép dolog... És még fáj is.

Csak hát pont azért mentem fokihoz hogy segítsen a rosszakat elengedni nekem. Mert magamtól nem tudom elfelejteni/elengedni vagy megszabadulni attól a sok rossz dologtól amik a fejemben ragadtak. És "zétmarcangolnak" lelkileg, ami később kihatott rám már testileg is. És ez elég nehéz. Persze én sem akarom gyógyszerekkel tönkre vágni magam. -sokat olvastam hogy milyen rossz hatásaik vannak és még akkor is ha abba hagyjuk őket....

Igyekszem a legjobbat kihozni magamból es az életemből is! :)

2019. jún. 5. 22:56
 9/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt Kérdező!


5-ös válaszoló vagyok.


Még annyit tudok segíteni, hogy érdemes lenne egyházi körökben mentálhigiénés segítséget kérni! (De már csak őszi időszakban, mert "küszöbön" van a vakációs időszak.)


Ui: addig pedig jó nyaralást és VADI ÚJ párkapcsolatot kívánok! Újabb "tanulási" esélyekkel...


Üdv: 45/N (privátban nem tudok segíteni!)

2019. jún. 7. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és a választ! :) Lehet majd megpróbálkozok vele ősszel.
2019. jún. 7. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!