Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertraline 50mg antidepresszán...

Sertraline 50mg antidepresszáns tabletta mikor fog hatni?

Figyelt kérdés

2 éve kezdődött nálam a pánikbetegség és szorongás egyre jobban erősödött annyira, hogy már naponta voltak pánikrohamaim 150-es pulzussal stb. Minden nap szorongtam már beképzeltem magamnak stroke-ot szívrohamot stb..


Olvastam itt, hogy ehhez nyugtatót szoktak adni nekem nem írt fel az orvos. Tényleg fel erősödhet majd a pánik 1-2 héten belül? 5 napja szedem reggel 1db 50mg.


Milyen mellékhatásokra kellene odafigyelnem ami figyelmeztető jel ha nem bírja a szervezetem a gyógyszert?


Előtte felírt nekem az orvos egy béta-blokkolót Propranalol-t de az annyira lefárasztott,levitte a vérnyomásomat nagyon azt abba hagytam 10 nap után.



2019. jún. 10. 18:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A gyógyszerellenesek ilyenkor lapítanak...
2019. jún. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Bxszod, ez nem tűnik mókásnak, a pánik és a szívgondok együtt is fennálhatnak. Amíg el nem jutsz alapos kardiológiai vizsgálathoz, -ami _NEM_ egy nyugalmi EKG-t jelent, hanem amit írtál, holtert, _terheléses EKG_-t, labort, netán érfestést, vagy ha van pénzed, cardio-CT-t ,-addig is legalább igyál elég folyadékot, Aspirin protektet szedhetsz (ha megbeszélted egy orvossal),és tarts magadnál Nitromint spray-t, amit roham esetén azonnal nyelv alá kell tolni. Ezek recept nélkül kapható, ártalmatlan cuccok.

Tulajdonképpen ha megteheted, legalább egy magánklinikát keress fel.

Ott azonnal beszélhetsz hozzáértővel, kaphatsz kivizsgálást, ha kell receptes gyógyszert, tanácsot.

Mikor én voltam,(7-8 éve), 20k-ból megvolt mindez.

Ha nem szív, megnyugtat, ha meg az, eséllyel kimutatják.

Én nem várnék a Rendszerre, vállba sugárzó mellkasi fájdalommal!

Főleg ha netán hideg izzadság is kiüt a homlokodon a rohamok alatt.

Legyen fölösleges inkább az elővigyázat, azt kívánom.

2019. jún. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy 25 éves vagyok remélem nem szívprobléma áll a háttérben. Elvileg ha szív eredetű a fájdalom akkor nem több hétig vagy hónapig fáj gondolom. Voltam nem egyszer sürgősségin mellkasi fájdalommal bal karba nyakba kisugárzó fájdalommal légszomjjal 2x kivizsgáltak labor EKG de nem találtak semmit. Magas vérnyomásom sincs inkább alacsony 110/60 néha 110 alá is lemegy. Lehet , hogy a gyomor panaszaim miatt vannak ezek a fájdalmak vagy rosszul alszok mert reggel amikor kinyújtozkodok akkor mindkét vállam fáj meg a nyakam. Ha nem ez miatt hanem szív eredetű akkor nem tudok mit csinálni ezt nem tudom kikerülni nem akarok stresszelni. Egyébként meg nem is értem ha esetleg rosszabb a dolog akkor az orvos fel se írhatna nekem ilyen gyógyszereket mert elnyomják a tüneteket.
2019. jún. 19. 15:14
 14/16 anonim ***** válasza:
Sziasztok, miujság veletek hogy vagytok így lassan 4 év elteltével?
2023. jan. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Szia utolsó! Én vagyok a kérdező csak már nincs meg az az account. Hát nem vagyok jól vissza estem most épp megint a Szertralinon vagyok 3 napja...akkor nagyon jó volt teljesen tünet mentes voltam 2-3 évig. Most pár hónapja vissza estem és talán még durvábban mint akkor. Remélem most is hatni fog mert kivagyok... :)
2023. nov. 3. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem kell letenni, nem éri meg. 10+ éve szedem.
2023. nov. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!