Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek igy mi ertelme...

Szerintetek igy mi ertelme van elni?

Figyelt kérdés

2012 tol van ez az eletem. Eleinte jo volt de aztan nem. Nincs munkam, nincs eletem,se karrier se cel se semmi. Bar tobb ilyen okj iskolat kiprobaltam de egyik sem volt hasznos ugy nem vegeztem el.

Munkat nem talalok hiaba adom be 1000 helyre az oneletrajzomat. Van ahol visszajeleznek de nem vesznek fel.

Szuleim utalnak,nagymamam is amiota megszulettem. Ugy erzem de ez igy is van hogy a családom ellenem van miota megszulettem.

De azota miutan 12 osztalyt elvegeztem semerre nem talalom a helyemet az ido viszont ment.

Baratnom meg nem volt, se haverom mivel 19 eves korom utan szamomra igy befejezedott az elet.

Itthon voltam vagy ilyen alkalmi melon ami nem volt tartos, de az elmult evekben utobbi 3 evben teljesen itthon voltam,csak ugye panelban lakom 6 emeleten 1 kis szobaban "elek" ,anyam nem enged a nagyszobaba es stb.

Egyszoval rossz minden, de megint ez a nyar nagyon nagyon meleg van es nincs penzem elmenni koncetre se sehova nyaralni sem voltam.

Mindegy mosmar 26 vagyok, 7 evem a semnibe veszett,de a tobbi evem sem lesz jobb mert ebbol mar nem tudok kimaszni,es felszeretnem magamat kotni, csak ahhoz is bena vagyok hogy hogyan, en mar honapok ota ezen gondolkodol akasztason, vagy alaszok napokat át.

26/f


2019. jún. 12. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, lehet, hogy depressziós vagy. Ha igen, akkor a pszichiátrián kezelnek, illetve elmondják a további teendőket.

Egyébként fel a fejjel, és keress további alkalmi munkákat. Akár napszámosnak is menj el, vagy takarítani. Ha nehéz a munka, vagy aszalódsz a napon, akkor gondolj arra, hogy most keresed meg a pénzt a koncertre. Munka közben ismerkedj is, lehet, hogy rendes állásod is lesz egyszer.

2019. jún. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Munkat nem talalok "


Ez mint tudjuk, nem igaz!

Nálunk pl. folyamatosan hirdeti a Mc.Donads, hogy kezdőt 1.700 Ft-os órabérrel felvesznek.


Most jön a matek:

1.700 Ft x napi 8 óra x 6 nap = 81.600 Ft

81.600 Ft/hét x 52 hét/év x 7 évvel = 29,7 millió Ft

Vagyis egy panellakás árát lébecoltad el 7 év alatt!

(Eddig.)


Csak így tovább.

2019. jún. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Fura, mert bár 7 évvel ezelőtt tényleg nagy volt az álláshiány, most pont hogy munkaerőhiány van. Nem tudom, hol laksz, de ahol én lakok, óriási munkaerő-toborzás folyik, mert a fiatalok kimentek külföldre, és a gyáraknak részlegeket kell bezárnia, mert nincs ki dolgozzon. Ha azt mondod, nincs munka, akkor nem tudok semmi mást tanácsolni, minthogy költözz el otthonról egy munkásszállóba. Budapesten és környékén rengeteg gyár könyörög a dolgozók után, és kedvezményesen lakhatsz. Vannak gyárak amik már az iskolázást is fizetik. Magadnak kell eldöntened, hogy akarod e a nehezebb utat választani, és kijönnöd az eddigi "komfortos" életedből. Ha lesz munka, lesz pénz, akkor már sokkal több lehetőséged lesz mindenre, de főleg az a teher lekerül a válladról hogy a szüleiden élsz, és már csak ettől is jobban fogod érezni magad, meg a rokonok is. Az életben bizony meg kell szenvedni, ezt tapasztalatból mondom. De mindenhonnan van kiút. Tölts minél több időt a természetben, mert a magány mellé a természet a leghűségesebb társ. Ezt tényleg vedd komolyan, ez nem egy közhely. A természetből származunk, úgyhogy evolúciósan ott érezzük legjobban magunkat. Ha nincs semmi dolgod az életben, kelj fel, menj ki a természetbe, és gyere vissza este. Unalmasnak tűnik? Lehet. De néha áldozatokat kell hozni a hosszú távú siker érdekében. Magyarországon jelenleg 400.000 bejelentett horgász van nyilvántartva. Ez az egész ország 4%-a, az újszülöttektől a haldoklókig! Mit gondolsz, miért? Mert annyira izgalmas horgászi? Mikor van hogy napokig kapás sincs? Egyszerűen ennyi ember jött már rá arra, hogy a sivár hétköznapokat a természetben a legnagyszerűbb átvészelni. És a horgászemberek jórészben kedélyes emberek. Persze, pénz nélkül nehéz. Azt tanácsolom, lapátolj össze annyi pénzt, akár napszámosként, vagy valahogy, hogy

1. ne legyél túlzottan a szüleid terhére

2. legyen pénzed horgászni


Az a baj a mai világgal, hogy mindig mindenhol azt sulykolják az arcodba, hogy pörögj, élj, utazz, bulizz. Holott pont az ilyen emberek a legüresebbek belül. Ne higgy ezekben. Találd meg a boldogságot az egyszerű dolgokban. Fogj egy bogarat, és játssz vele. Hülyén hangzik! De kit érdekel? Tudod kik a legboldogabbak? Az indiaiak. Akiknek az ágyékkötőjükön kívül semmijük sincs. Mert az egyszerűségben van a boldogság. De lehet hogy ezt most még nem érted. Idősebbnek kell lenned. A huszonéves kor pont a legnehezebb. Akkor még hamis illúziókat kergetsz. De bízz abban, hogy minél idősebb leszel, annál bölcsebb, és egyre jobban megtalálod majd a helyed (főleg mentálisan) ebben az életnek nevezett rapszodikus színházi előadásban.

2019. jún. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!