Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha nagyon erős...

Mit tegyek ha nagyon erős öngyilkos gondolataim vannak?

Figyelt kérdés
Pszichológusnak mondtam már, de nem úgy ami az igazság. Csak annyit, hogy néha vannak ilyen gondolataim, de sose tenném meg...van visszatartó erő hozzátartozóknak nem akarok fájdalmat okozni stb...de a valóság az, hogy ennél sokkal rosszabb a helyzet (azért nem mondom a pszichológusnak mert kötelessége korházba küldeni ha azt látja, hogy önveszélyes vagyok, de voltam már korházban és nem akarok ismét odakerülni) valójában minden nap fantáziálok arról, hogy hogyan is kéne véget vetni az egésznek lepörgetem magamba az eseményeket, reggel mikor felkelek első gondolatom az, hogy miért élek még, eljutottam oda, hogy tulajdonképpen már megszünt az örömforrásom és nincs semmi ami érdekelne. Mintha itt lennék, de valójában mégsem. Hogy juthatnék ki ebből a helyzetből anélkül, hogy korházba kerüljek?
2019. jún. 13. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Foglald el magad értelmes dolgokkal, ami mellett nem lesz időd ilyeneken gondolkodni.
2019. jún. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dolgozok, járok le edzeni, stb. Tehát nem otthon ülök egész nap. Mégis ennek ellenére is előjönnek a dolgok.
2019. jún. 13. 19:09
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Befejezted?


Keress egy orvost, PSZICHIÁTERT, ne büfé szakos pszichológust!

2019. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kerületi nappali korházba vagyok felvéve, ahova hetente járok be pszichológussal beszélni. Aki mindent elmond az ott dolgozó főorvosnak aki pszichiater.
2019. jún. 13. 19:13
 5/8 anonim ***** válasza:
20%

Minden nap idejön valami nyekergő sajnáltatni magát. Unalmasak vagytok!

Ha annyira öngyilkos akarnál lenni már megtetted volna szóval hűtsd le magad, és foglald le az idegeidet valamivel. Mondjuk szedjél hangyát!

2019. jún. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
5. meg te is lehetsz ilyen helyzetbe te szorostalpu!
2019. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%

5. Mentális egészség témakör. Hol kérdezzen erről, ha nem itt?



Kérdésre válaszolva: ha durva a helyzet, akkor sajnos be kell számolnod róla a szakembernek. Ezt egyedül nem lehet megoldani szerintem.

2019. jún. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
6# 7# Köszönöm a korrekt válaszokat :)
2019. jún. 14. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!