Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erre mi lehet a megoldás?

Erre mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Szóval már pár éve ez a helyzet, de az elmúlt pár hónapban sokkal intenzívebben érzem.

Folyamatosan ingadozik a hangulatom, mostanában például naponta többször is. Egyik pillanatban még boldog, és feltöltődött vagyok,semmi bajom, a következő pillanatban meg az összes életkedvem elment, egyszerűen nehéznek érzem az összes tagomat, semmi értelmét nem látom semminek, magányosnak érzem magam(pedig nem így van).

A másik irányba, tehát a "depiből" a boldogságba általában nem egyből következik be a változás, kb egy fél óra/óra ameddig bekövetkezik.

Ez régebben ritkábban, naponta, vagy ritkábban változatra egymást, és sokkal ritkább volt a depis időszak, de az elmúlt két-három hétben felgyorsult az egész.

Konkrétan: általában felkelés után(8-10 órákat alszom, az utolsó 1-2 óra max megszakításos, amikor még nincs kedvem felkelni de már félig ébren vagyok) alapból rossz, de egyre rosszabb lesz. Kora délutánonként jön a váltás, ilyenkor kezdek felpörögni, és estefelé megint rosszul, de akkor már nem drasztikusan érzem magam rosszul.

Amikor az ismerőseimmel/barátaimmal vagyok el szokott múlni a rossz érzés, olyankor mindig életvidám vagyok.


Vannak emberek, családtagjaim,akikkel megoszthatom a problémáimat ha vannak, szóval nem hiszem hogy ez lenne a baj.


Olvastam a Bipoláris "betegségről" de hiszem, hogy ez lenne, főleg mivel azt csak orvos tudja megállapítani.


A kérdésem az, hogy ha más is volt így ,akkor mit csinált, illetve ha ezt tényleg nem lehet egyedül megoldani, milyen orvoshoz (esetleg pszichológushoz, pszichiáterhez) lehet fordulni



2019. jún. 18. 23:42
 1/1 anonim ***** válasza:
A hangulatingadozásnak több oka is lehet. Ezt szakember tudja megállapítani. Bipolárison kívül lehet személyiségzavar is.
2019. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!