Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van egy kimondott szónak ereje?

Van egy kimondott szónak ereje?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

OCD-s vagyok kb 1 éve...nagyon sok rémes,bizarr,beteg gondolat lettek már bennem ez alatta az 1 év alatt.

-Ezek gondolati téren zajlottak le


A kérdésem a következő lenne:

Mi van akkor ha valamit nem akarok megtenni se gondolatilag se szavakkal de véletlenül kimondtam.

Nem akartam de akkora stressz volt bennem hogy véletlenül kimondtam. Ez befog illetve be kell hogy következzen?

Nagyjából igy gondolom:

Van egy Pozitiv dolog az életemben amit nagyon féltek és véletlenül a nagy stressz hatására (OCD) véletlenül kimondtam egy negativ jelzőt rá.

Ezáltal lehet hogy befog teljesülni amit mondtam rá?


UI.: Köszönöm hogy válaszolsz rá tudom hogy rémes a megfogalmazás és maga a sztori de aki valóban benne van ebben a betegségben az tudja hogy milyen.



2019. jún. 19. 08:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichológia segíthet - gondolkodtál már rajta?
2019. jún. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ki kapcsolta ki az agyamat? C könyv!
2019. jún. 27. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gondolatoknak szavaknak "olyan" ereje nincs. Ahhoz meg kellene tenned. Hiaba mondod v gondolod h megpofozod a gyereked, ahhoz meg kell tenned.
2019. aug. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*eloszor fel kellene emelned a kezed, el kell borilulnia az elmednek, de ettol nem kell felned, a szavak csak szavak.
2019. aug. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

OCDs vagyok tudom miről beszélsz és azt is tudom, hogy igazából tudod a választ a kérdésedre, csak megerősítést vársz.

Nem, nem tud ilyen módon befolyásolni semmit egy kimondott szó. Szóval nyugi, minden rendben lesz.

2019. aug. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nem fog! Ez a tipikus mágikus gondolkodás alapú OCD, amikor azt hiszed hogy valami miatt valami bekövetkezik. Jársz terapeutához? Egy kognitív víselkedésterapeuta sokat segíthet.
2020. márc. 23. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!