Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tanulhatnám meg szeretn...

Hogyan tanulhatnám meg szeretni magam valamint hogyan legyen több önbizalmam?

Figyelt kérdés

2019. jún. 20. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Csinálj olyasmit, amiben sikerélményed van! Ettől általában értékesebbnek látja magát az ember.

De persze ehhez az is kell, hogy legyenek konkrét céljaid kitűzve.

2019. jún. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

De részletezhetnéd, pl.: mikor érzed úgy, hogy nem tudod szeretni magad, mióta van ez így, mi történt, amikor megváltozott, egyáltalán történt-e valami, mit értesz pontosan önbizalom alatt, hogyan gondolsz saját magadra stb.

Nincs egy recept, ami minden emberre használ, mindig egyéni problémákról beszélünk, ezért is nem ilyen egyszerű erre a kérdésre a válasz.

2019. jún. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Külsőségekkel is gondod van, vagy inkább a belső tulajdonságaiddal? Én ez utóbbiról tudok nyilatkozni, mert a külső nem érdekel igazán, átlag vagyok, ez van.

Nos:

Nem könnyű, nekem sem sikerül túlzottan.

Talán, ha arra gondolsz, hogy más is van így, sőt, van nálad még bénább, félősebb, ügyetlenebb, sikertelenebb, az kicsit megnyugtat, és ezzel nem azt mondom, hogy örülünk mások sikertelenségének, csak azt érezheted, hogy nem te vagy a legelveszettebb ember.

Sokan szupernek tűnnek, de valójában nem azok, csak nagyobb az önbizalmuk, jobban elő tudják adni magukat. Szerintem majdnemhogy lehetetlen ezt megtanulni, alig fejleszthető tulajdonság. Valahogy meg kell tanulni inkább alkalmazkodni ehhez, elfogadni, hogy kicsi az önbizalmad, és nem tagadni, hogy te ilyen vagy.

Nekem ez bevált, hogy például egy munkahelyen nem próbálom előadni, hogy határozott vagyok, hanem bevallom, hogy nem vagyok az, nem is próbálok úgy viselkedni, sőt, többször el is ismerem, el is mondom, hogy sajnálom, de nem vagyok valami ügyes, de azért próbálkozom, és valahogy így elfogadnak. Nem játszok rá a bénaságra, de ha érzem, hogy nem voltam túl jó, akkor inkább bevallom, így megteremtődik valamiféle összhang a külvilág és köztem. Sokkal jobban elfogadnak, mintha elő próbálnám adni, hogy határozott vagyok, nagyon értek hozzá, okos vagyok, tapasztalt vagyok, rátermett vagyok, közben látszik rajtam, hogy nem és a hátam mögött beszélnek ki.

Amúgy érdekelne, hogy nálad miben nyilvánul meg, hogy nem szereted magad?

2019. jún. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Keresd meg a probléma okát!

Nagyon fontos, hogy ne nyomd el az érzéseidet, hanem próbáld inkább megoldani a problémákat!

Keresd a választ a kérdéseidre!

Gondolj bele, mit nem szeretsz magadban, és változtass rajta!

2019. jún. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Basszus, elküldtem, pedig még nem fejeztem be. Előző vagyok. Szóval.

Valami miatt nem szereted magad, ne próbáld meg bebeszélni magadnak, hogy "jó így, mások is ilyenek", bár igaz, mert biztos így is jó vagy!!!

De nem az számít, hogy más mit gondol, hanem hogy te, és ha te nem ilyen akarsz lenni, akkor legyél másmilyen!

XD tudok fogalmazni

Na, de komolyan!

A lényeg, hogy mindig oldd meg a problémákat, és ne csinálj úgy, mintha nem lennének.

=)

2019. jún. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

És még mindig az előző vagyok, bocsi, hogy ennyit bénázok :D

Tehát gondolkozz el rajta, hogy milyen vagy te?

Mire vágysz?

Mit szeretsz?

És hogy azt csinálod-e, amit szeretsz?

És hogy tényleg megvalósítod-e magad?

Keresd meg önmagad, és vállald fel!

Hű, remélem, érted a lényeget.

2019. jún. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!