Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért gondolkodom így?

Miért gondolkodom így?

Figyelt kérdés
Mindig is úgy éreztem, hogy máshogy gondolkodom mint a többi ember. Sose tudtam megérteni, amikor mások értelmetlen dolgokon paráznak, feldühödnek, nem merik felvállalni magukat stb. Engem sosem szokott meghatni szinte semmi. Akkor se ha filmet nézek, amin mások sírni szoktak és akkor se ha valami rossz történik velem. Nem szoktam félni vizsgák előtt se, nem féltem még senkitől, pedig voltam már elég veszélyes helyzetekben. És nem érdekel senkinek se a véleménye, kritikája. Néha előfordul, hogy azt mondják rám érzéketlen vagyok. De általában nagyon jól kijövök mindenkivel, bár hozzá kell tennem, hogy ehhez általában el kell játszanom, hogy engem is meghatnak a dolgok. Szerintetek mások is gondolkodnak így? Nem nagyon futottam még össze hozzám hasonló beállítottságú emberrel.
2019. jún. 20. 19:14
 1/1 klutty válasza:

Szia, nem vagy egyedül, no para.


Picit hasonlóan érzem én is sokszor magam, kevésbé hatnak meg az érzelmek. Valószínüleg van egy bizonyos szintű tudatalati elnyomás bennem, valamilyen gyerekkori trauma miatt vagy pedig csak egyszerűen csak másképp reagálom le a problémákat. Azért hasonló, mert a félelem rész megvann bennem, de pl. örömérzés, felszabadultság érzés kevésbé alakúl ki nálam. Nekem is rá kell játszani az érzelmekre a társasági elvárások maitt, hogy ne nézzenek csodabogárnak. Sokszor zavar, hogy mások apróságok miatt is dühösek lesznek, engem meg hidegen hagy a dolog. Nem vagyunk egyformák és az érzelmek kifejezése a kommunikáció egy formája, ezért alkalmazkodni kell.

2019. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!