Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet már Frontin függőség?

Nessy25 kérdése:

Ez lehet már Frontin függőség?

Figyelt kérdés
Külföldre jöttem három hónapra. Felirattam a dokimmal 100 db frontint (025) nos a munkam resze volt h igyak néha. Ittam is, de nem voltam csatak részeg, csak egy kicsit. Ez így ment néha 1-2 napig, utana elvonasra bevettem frontint, h tudjak aludni. Már három napja nem iszok, de még mindig didergek néha, fáj a lábam, furcsa érzés van a bőrömben. Néha sírok, néha nevetek, nem tudom mi van velem. Megnéztem a frontinos üveget 100 bol csak 20 db van. Néha szedegettem ha ideges vagyok, feleket bevettem, de azon kapom magam hogy remegek didergek, nem tudom mi bajom van, csak az izmaimban furcsa érzést érzek.A fülem mintha égne, meg a bőröm is, szaporán ver a szívem. Kb két frontint bevevszek és elmúlik. Ez már elvonás? Lehet egy hónap után?

2019. jún. 24. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Mikor vetted be az elsőt? Ha eddig 80-at bevettél, az 20mg amióta szeded. Szerintem már rászoktál. Kialakult a tolerancia, de még mindig az a kérdés, hogy mikor kezdted szedni. Abból kiderülne, kb mennyit szedtél be naponta.
2019. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, lehagytam az utolsó kérdésed. Egy hónap után lehet. Főleg ha beszedtél nyolcvan darabot. 80 darab 30 napra, tehát kicsit több, mint napi 2 db az átlag, ahogy szedted. Szóval igen, ezért kell 2 db ahhoz, hogy ne legyenek elvonási tüneteid.
2019. jún. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És igen, függő vagy.
2019. jún. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mit tanácsoltok? Menjek haza rehabra? A barátom azt mondta azonnal menjek, en nem tudom megígérni h a repülőút alatt nem fogom szedni mert nem akarom hogy fajjon, és remegjek, 16 órán keresztül. Az elsőt még mikor idejöttem, a repülőúton, akkor talán kettőt. Utána nem ittam a munkába és azt vettem észre hogy fáj a lábam, gondoltam, mert előtte sokat ittam, ezért bevettem hogy elmúljon. De aztán ördögi kör lett, sajnos nem szaámoltam mennyi az annyi mert csak feleket vettem be, de nem tudta, hogy most az alkohollal enyhítem a frontin tüneteit, vagy fordítva. Ördögi kör, és haza kell mennem.
2019. jún. 24. 12:24
 5/8 anonim ***** válasza:

Végezd el a reiki tanfolyamot, ha gondolod.

Tudom mit érzel egyébként :/

2019. jún. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utólagos engedelmeddel rákerestem a Googliban a rólad szóló kérdéseknek, mert nagyon ismerős volt a felhasználói neved. Tettél már fel kérdést ezzel kapcsolatban, sőt válaszoltál is másoknak. Párkapcsolati gondjaid is vannak. Ne haragudj, de tényleg kíváncsi voltam rád, miért írsz. És tényleg hasonló témákban írsz kérdést, vagy választ.

Gyere haza minél hamarabb, ha ott kint (bár nem tudom, hol van az a külföld, gondolom nincs tb-d, semmid). Gyere haza minél előbb. Itt egy link, ezt is te írtad. Baj van, muszáj lesz segítséget kérned! Ha jól emlékszem, talán még privátban is írtál, ezért jegyeztem meg a neved.

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__992..

2019. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Első 3 válasz vagyok:

Én is frontin függő, de nekem kell is, mind az 5 diagnózisomra. Lényeg, hogy a max amit eddig beszedtem, az a tiédnek pont negyvenszerese!(20mg!!)

De azóta csökkentettem, átlagban ~3mg/nap dózisra, s 4 éve szedem. Még élek.

Amúgy 18/l

2019. jún. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Előfordulhat hogy ez elvonás, viszont ebben az esetben orvosi segítségre lesz szükséged, a frontin/xanax tehát a benzodiazepinek elég komoly elvonási tüneteket tudnak okozni, egyes esetekben életveszélyes görcsök is kialakulhatnak.


Ha erről le akarsz szokni akkor hallgass a tapasztaltakra, mint ahogy 7-es, érdemes szépen lassan csökkenteni, így a legbiztonságosabb lejönni róla.

2020. jún. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!