Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Asperger miatt utálhatok...

Asperger miatt utálhatok dolgozni, fog ez változni valaha?

Figyelt kérdés

Mielőtt bántanátok: dolgozom, nincs komolyabb panasz a munkámra, az új helyen már egész jól betanultam, képzem magam.

Viszont rettentő rosszul érzem magam már a 2. helyen és sokat vagyok szomorú is.


Nagyon unalmasnak érzem a munkát, nem kell kreativitás, 1 hónap alatt megtaulható és onnantól kezdve favágás.


Fáraszt, hogy minden nap be kell menni, ugyanakkor, ugyanoda, emberek között lenni, ráadásul ugyanaz között, tehát ez a rendszeresség is sok nekem.

Emberből is sok, munka végére annyira sok belőlük, hogy másra se vágyom, csak a gondolataimra.



Tanulok, rengeteget. Ki tudja, beérik-e a gyümölcse, és ha igen, az is még hónapok, évek - addig pedig élni kell valamiből.


Az előző munkahelyemen kb ctrl c, ctrl v volt, de ott is ezer dolgot el lehetett rontani.

Itt általában 10-20 lépéses folyamatot kell szolgaian követni és ezer dolgot el lehet rontani, akkor pedig másnak okozunk közvetlen kárt, esetleg kötbért. A hivatalos emailezás se az én kenyerem, sablonleveleket kell küldeni, de sokszor elfelejtek átírni ezt vagy azt, lefelejtem, hogy "üdvözlettel" - pedig igyekszem koncentrálni, hatvanszor átnézem. (ha épp nem parázom, még jobban elrontom, mert a koncentrációt csökkenti).


Van megodás erre a problémára?


2019. júl. 3. 09:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Azért az alkalmazkodásról az a véleményem, hogy ha adott egy 6 fős csoport, ahol 5-en szeretik a zöldborsófőzeléket, csak az egyik forrón, a másik langyosan, a harmadik jó szaftosan, a negyedik hús nélkül. A hatodik viszont nem bírja megenni, utálja, rosszul lesz tőle.

Neki sokkal nagyobb mértékű alkalmazkodásra van szüksége. Vagy eszik simán pörköltet kenyérrel, de a többiekhez képest akkor is ő a kirívó.

Kiderül, hogy forrón tálalják a főzeléket. Ekkor annak, aki eleve úgy szereti, nem kell alkalmazkodnia, lejjebb adnia az igényeit, kompromisszumokat keresni. Pedig lehet, hogy ő alkalmazkodik a legnehezebben, de adott szitzuacióban egyáltalán nem kellett neki...

2019. júl. 3. 16:03
 12/14 anonim ***** válasza:
Amit leirtal teljesen helytallo es pont ezert kell neked (aki a legkevesbe tud alkalmazkodni) olyan munkat talalnod amit szeretsz!
2019. júl. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Diangosztizált Aspergeres vagyok.


Jó pár munkát kipróbáltam, a legtöbb a kezdeti betanulás után tényleg favágás, még amit úgy hírdetnek is, hogy "kihívás", "kreatív" stb. Nekem még az is probléma, hogy hamar átlátom, hogy mi a rossz a rendszerben, de a többség elvan a langyos vízben, nem érdekeltek abban, hogy hatékonyabb legyen a munka, mert pl. akkor kevesebb idő alatt meg lehetne csinálni, ergo többet kellene dolgozniuk. Így a motivációm is elszáll hamar.


Egy ideje kreatív területen egyéni vállalkozóként is dolgozok, ez jobban motivál és hát nagyobb ráhatásom van a munkafolyamat hatékonyságára. Marketingben viszont nem vagyok valami brilliáns, van még mit fejlődnöm, így ez az egyéni munka egyelőre csak jövedelemkiegészítés.


Szerintem az a kulcs, hogy minél önállóbb legyél, ne függj annyira másoktól, mert így tudsz jobban fejlődni és nem lesz unalmas.

2019. júl. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én is aspergeres vagyok, tavaly egész nyáron dolgoznom kellett diákmunkát, napi 6-8 órát, végig kibírhatatlan volt, végig az órát néztem, és rosszul voltam a sok embertől. Hogy jobban kibírjam hetente váltottam munkahelyet, de csak szörnyű munkák voltak számomra, inkább lettem volna addig mozgásképtelen egy ágyban, ott legalább van idő gondolkozni. Én is arra törekszem, hogy olyat dolgozzak, amit élvezek (pl. vmi matekkal, fizikával vagy gazdasággal kapcsolatos dolog, vagy akár valami akciódús, veszélyes munka)
2019. aug. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!