Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van köztetek olyan borderline-...

Van köztetek olyan borderline-os, aki nem falcolta magát soha, és öngyilkossági gondolatai, kísérletei sem voltak?

Figyelt kérdés
A borderline "feltétlenül" együtt jár az önbántalmazással és öngyilkossági késztetéssel, vagy vannak olyan borderline-osak is, akiknél ez nem fordul elő, de más tünetek igen?

2019. júl. 4. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát

Nekem sokaig problemaim voltak anyam miatt

Ezért bántalmaztam a bal herémet

2019. júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Soha nem falcoltam, de kísérletem az volt.
2019. júl. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétlenül jár együtt
2019. júl. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem feltétlenül jár együtt. Önbántalmazás viszont nem csak a falcolás lehet:

Sebek szándékos elvakargatása, a bőr csipkedése, karmolása, hajtépés, kéz vagy tárgy segítségével fájdalom okozása saját testben (pofozás pl), tárgyakat addig verni-törni-zúzni-amíg az a saját testben is fájalmat okoz (pl. fal erőteljes ütögetése kézzel), égetés, nagy adag gyógyszer beszedése, erős dohányzás, szerhasználat, túlzott alkoholfogyasztás (addig iszik valaki, amíg rosszul nem lesz), betegség esetén nem menni orvoshoz vagy nem szedni a gyógyszereket (pedig erre lenne pénzügyileg lehetőség), fájdalmas emlékeket felidézni, olyan helyeket tudatosan látogatni, felkeresni ami felkavaró emlékeket hordoz illetve minden, amit valaki tudatosan tesz valaki azért hogy fizikai vagy lelki fájdalmat okozzon magának az önbántalmazás témakörébe tartozik.

2019. júl. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, köszönöm a választ.


De az erős dohányzást miért említed?

Sok erős dohányos van, aki nem borderline.

2019. júl. 5. 15:15
 6/8 A kérdező kommentje:

Bár a Házipatikában olvastam, hogy a nikotinfüggőség van olyan kemény, mint a heroin, és akkor szerabúzusnak számít ez is.

Én még a promiszkuis, sűrűn váltogatott, rapid szexuális kapcsolatokat is ide sorolom a borderline tünetek közé, akárcsak a szakirodalom.

2019. júl. 5. 15:17
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

4-es vagyok. Ne haragudj ha érthetetlenül fogalmaztam. Nem borderline tüneteket soroltam fel hanem önbántalmazási formákat, mert nem csak a falcolás jelenti az önbántalmazást.

Az önbántalmazás nem csak borderline tünet lehet. Én is ismerek dohányost, alkoholistát, sőt sajnos drogost is, aki nem borderlineos. De olyanból is sokat ismerek, aki falcol mégsem borderlineos. Az önbántalmazás számos más betegség esetén is előjöhet, például depresszió, bipoláris depresszió, dependens személyiségzavar, hisztrionikus személyiségzavar stb. esetén.

Az önbántalmazás azt mutatja meg, hogy az illető nagy lelki stresszt él át, és nincs jó stratégiája az azzal való megküzdésben. Ez önmagában még nem jelenti azt, hogy valaki borderlineos, és fordítva sem igaz, hogyha valaki borderlineos akkor mindenképpen autodestruktívan fog viselkedni.

Remélem így már érthetőbb :) Ha érdekel jobban a téma akkor írj privit, szívesen válaszolok bármilyen kérdésedre.

2019. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2019. júl. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!