Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is depresszios...

Szerintetek is depresszios lehetek?

Figyelt kérdés

Tüneteim : folyamatos fáradság, alvaszavar, folyamatos melankólia, érzelmi tompasag (eltűntek az érzéseim, nem tudok érezni mentálisan) szem tikkeles, öngyilkos gondolatok, étvágytalanság ( fogytam 12 kilót) semmi amit regen szerettem nem okoz már örömet, önutalat, irritaltság, nem akarok emberek közt lenni, nem tudok koncentrálni semmire sem



Az egyetem pszichologusa szerint az, viszont a szuleim nem hisznek nekem, én viszont nem vagyok olyan anyagi helyzetben hogy kezelesre járjak. (az egyetemi pszichológusnal csak 5 alkalom volt engedelyezett ingyenesen)



2019. júl. 7. 14:34
 1/1 anonim ***** válasza:

A pszichológusnak a tünetek alapján valószínűleg igaza van.

Ha nem túl súlyos, háziorvos tud adni enyhe antidepresszánst. Rövid ideig szedve (1-2 hónap) enyhíti a tüneteket, amíg kitalálod, hogy hosszú távon hogyan oldod meg az életedet. Mert amúgy ez a probléma leginkább manapság, hogy elveszítjük a fonalat, a túl sok bizonytalanság miatt feladjuk a küzdést. És nincsenek olyan társas kapcsolataink, akikkel együtt, akiknek a kölcsönös segítségével megoldhatnánk.

A vége az, hogy így is, úgy is az embernek saját magának kell találnia életcélt. Menni fog, keresd, próbáld. És főleg: ne riadj vissza a kudarcoktól.

Ha szeretnél egy-két orientáló beszélgetést, akkor szívesen és ingyen megteszem, ha budapesti vagy. Részletek iránt írj privátban.

2019. júl. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!