Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan vígasztalnátok egy 15...

Hogyan vígasztalnátok egy 15 éves fiút, aki nemi erőszak áldozata lett?

Figyelt kérdés

2019. júl. 7. 16:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Sehogy, szakemberre bíznám!
2019. júl. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Szakember, elsősorban pszichológus. És a családnak is kell szakember, mert nekik se könnyű, meg nem is tudják, hogy kell kezelni a helyzetet.
2019. júl. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem nézhetem tétlenül, ahogy csak magaelé meredve zokog.

Amíg nem jut el pszichológushoz, addig tennem kell valamit. Vagy nem?

2019. júl. 7. 16:18
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Először is míg ennyire friss, rendőrségi feljelentést tenni. Utána foglalkozz a gyerekkel.
2019. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én szerintem ezt nem neked kell boncolgatni. En csak mellette lennek de nem beszélnek rola csak ha szeretné. Ez nagyon súlyos dolog. Ahogy írták pszichológus kell minél előbb addig pedig próbálj mellette lenni, de ne legyél akaratos meg túlságosan a személyes terében. Esetleg ha eljut a pszichológushoz ő tud neked tanácsot adni hogy hogyan segíthetnél finoman neki.
2019. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad magára hagyni, amíg szakemberhez nem kerül! Ha csak csendben, szenvedését megértve mellette vagy, az is nagyon sokat jelent. Ne hagyd magára!
2019. júl. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én sem azt mondom, hogy ne legyen mellette, de mivel megerőszakolták, nehogy megússza már az a szemétláda. Tettél feljelentést? Tudjátok, ki volt?
2019. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon tudnék mit mondani, de hagynám, hadd beszéljen. Fognám a kezét.
2019. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#7-es igen, tudjuk. És a szülei már tettek feljelentést.
2019. júl. 7. 17:50
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak legyél mellette. Ne erőltesd hogy beszéljen, de ne tutujgasd agyon, ne érezze hogy tojáshéjon jársz körülötte. Amikor én voltam annak a srácnak a helyzetében, megőrjített hogy másként néznek rám, másként beszélnek hozzám. Ez csak erősítette bennem hogy "mocskos" vagyok. Attól is hülyét kaptam mikor hangoztatták hogy megbűnhődik aki bántott. Mintha vagy nem beszéltek volna velem, vagy csak az erőszakról beszélt volna mindenki. Vedd számításba hogy esetleg ő is érezhet így.
2019. júl. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!