Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek egy hiperaktiv...

Szerintetek egy hiperaktiv gyerekre muszaj raeroltetni a gyogyszert?

Figyelt kérdés
Igen. A szuleim folyamatosan eroltetik es mar egyszeruen nembirom. Utalom, hogy mashogy kezelnek, utalom hogy azt hiszik mas vagyok. En is olyan vagyok mint a tobbi gyerek. A gyogyszerrel es nelkule is vannak velem problemak ez teny...De akkor mi ertelme? Mindig a gyogyszer miatt veszunk ossze edesanyammal es altalaban az egressziv elettarsa ilyenkor nekem jon, eroszakkal bantalmaz es mar nem akarok igy elni.

2018. dec. 26. 21:55
1 2
 1/12 anonim válasza:
72%
Ritalint ??
2018. dec. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Nehogy már gyógyszerezd magad azért mert a szüleid egy barmok és tönkretették az idegeid. Nőlj fel és hagyd őket el a csába és megnyugszol.
2018. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
44%

Első vagyok mondjuk szedtem ritalint néha jó hogy ha fokozott koncentrációra van szükség.De egyébkén nem ajánlom meg félig medig kitalált betegség ..

A másik vannak olyan technikák dolgok amivel lehet változtatni a dolgon az étkezés is meg vannak légzés technikák parna maya ezek mind hatnak a tudatra ha másvagy légy büszke rá előny is tudsz kovácsolni belőle .De itt inkább a fejekbe van baj túlgondolják szerintem ahelyett hogy csak szeretnének ahogy vagy a világ sem tökéletes akkor miért is kéne bárkinek is annak lenni :)

2018. dec. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
73%
Elkéne menni közösen orvoshoz. Ott az orvos majd megmondja, hogy kell-e még szedned a gyógyszert vagy esetleg már meglehetsz anélkül is. Ha muszáj, akkor nincs mit tenni, hidd el, a te egészséged érdeke. Ha van rá mód, hogy ne kelljen szedni, akkor pedig rákapni az alkalomra.
2018. dec. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Valamikor nem volt gyógyszer. 2 büdös nagy pofon helyre rakta a gyereket, később meg a katonai suli.
2018. dec. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
68%
Az apukádhoz nem tudsz menni? Ha a nevelőapád bántalmaz, azt jelenteni kell: iskolában, orvosnál, gyámhivatalban. A gyógyszerről pedig az orvossal beszélj, van beleszólásod és jogod van kérdezni, a megfelelő szakszerű felvilágosítást megkapni. De megkönnyítenéd a saját életedet is, ha nem okoznál balhét állandóan.
2018. dec. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
42%
Soha az életben nem engedném hogy a gyerekemnek Ritalint vagy barmi ilyen szart adjanak!!! Nemhogy én erőszakoljam rá. Több kárt okoz mint amennyi haszna van. A hiperaktivitas pedig pofonnal es agresszioval nem kezelheto.
2018. dec. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
61%
Én is és az öcsém is hiperaktívak vagyunk (igen, szegény szüleink)nálunk egyikünk sem szedett gyógyszert.
2018. dec. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az az igazsag, hogy az orvos azt szeretne, hogy szedjem pedig maximum csak 3x talalkoztunk. Apukamnak nem tudok szolni, mivel elvaltak a szuleim es nem igazan erdeklem ot. Anyukam elegge sokat iszik mostanaban es van, hogy vegignezi azt ahogyan ver engem a nevelo apam...(mondjuk nem szivesen hivom igy) De azert koszonom a sok valaszt, sokan gondoljak ugy, hogy a gyogyszer tobbet art, mint hogy segitene.
2018. dec. 26. 23:25
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
Nem kéne eltűrnöd, hogy verjen, ez abszolút nem normális. Az se, hogy anyukád iszik. Be kéne a gyámhivatalt vonni, hogy tartsák ellenőrzésük alatt a családot, szerintem még te is elmehetsz az önkormányzat ügyfélszolgálatára, és ott megmondják, hova fordulj. Az iskolád igazgatóját (nem az osztályfőnököt) is meg kéne ezzel keresned. Ha a hatóság állandóan a nyakukra járna, összekapnák magukat anyád és az élettársa.
2018. dec. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!