Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem segítségre lenne...

Úgy érzem segítségre lenne szükségem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Egyedül élek apammal,mert anyukám alkoholista és már kiskoromban egyhagyott bennünket. A csaladból már csak apukám maradt , senki másra nem számíthatok ebben a körben. Viszont neki Húgyholyagrákja volt, műtötték vele, most más miatt betegeskedik. Járok diákmunkázni, de ott rendszeresen megtalalnak a hülyék mert kasszázom. Az egyetem koncentrációs problémák miatt nem megy túl jól így az első évem végére.A szerelmi életem kb másfél éve egyenlő a nullával mert hisztis és elviselhetetlen vagyok fiúkkal szemben. És emellett rengeteg tartozásunk is van. Úgy érzem a barataim nem értenek meg, és nem veszik észre hogy baj van velem. Elkezdtem inni is itthon , egyre többször. Tehát folyamatosan rombolom le az életemet és a jövömet, egészségi állapotomat. Nem szeretnék így élni, de változtatni akarok. Bármilyn tanácsot, ötlelet, tapasztalatot szívesen fogadok, előre is köszönöm:)

2019. jún. 23. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
48%
Na egy biztos: hogy ne igyál! Most állj le, mert nincs visszaút. Tudod, hogy nem old meg semmit, csak egyre mélyebbre taszít. Az emberekkel való viszonyodon tudatosan tudsz változtatni: ha tisztában vagy vele, hogy hisztis vagy, akkor ne legyél. Ha a diákmunkán a kasszázás nem tetszik, kérd magad más munkakörbe. Nyáron lehet többet is dolgozni, hogy több pénzetek legyen. Mért van tartozásotok? Ha nincs megfelelő jövedelem, spórolni kell a fogyasztással, tudatos költségvetést követni. Gondold át, hogy igazán akarod-e ezt az egyetemet. Ha igen, akkor ne koncentrációs ürügyeket keress, hanem annyit tanulj, amennyi szükséges. Esetleg ki is hagyhatsz egy évet és többet dolgozhatsz, hogy törlesszétek az adósságokat.
2019. jún. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mióta áll fenn a lelki probléma? Azt a pontot próbáld meg megtalálni a múltban, amikor úgy érzed elkezdett kisiklani az életed. Ez a pont lehet az, amit leginkább értelmezni kell, egyedül, vagy segítséggel.
2019. jún. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichológussal való beszélgetés segíthet!
2019. jún. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia. Nyugodtan írhatsz és beszélhetünk. Igaz, hogy 16 éves lány vagyok de szívesen meghallgatlak.
2019. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!