Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteg lennék? Mi bajom lehet?

Beteg lennék? Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Olyan érzésem van mintha egy álomban élnék,mintha semmi sem lenne valóságos. Az érzékeim is nagyon eltompultak. Belül teljesen üres vagyok és szinte érzelemmentes,gyakran vannak szuicid gondolataim. Nem tudok koncentrálni semmire sem és a memóriám is egyre rosszabb.Magányosnak érzem magam ,nincsenek barátaim ill. párkapcsolatom, de kerülöm az embereket mert idegesít a társaságuk. Egyszerűen nem tudom őket elviselni, mert egész nap a "fejemben élek" és gondolkodok, de ők ebbe folyamatosan megzavarnak. Ha értelmes dolgokról nem lehet velük beszélni akkor ne is szóljanak hozzám, nem vagyok kíváncsi az életükre.

2019. júl. 8. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Pszichiatria!
2019. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Depresszió jellemző tünetei ezek... de lehet skizofrénia is.


Ezek a mentális tünetek összefolynak gyakran.


Ez bizony pszichiáter orvosra tartozik, ne is kísérletezz pszichológussal.


Lehetőlet magánpszichiátert keress, mert az állami szörnyű.

2019. júl. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Deperszonalizáció és/vagy derealizáció, amik a súlyos depresszió és/vagy skizofrénia tünetei.
2019. júl. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi a probléma a pszichológussal?
2019. júl. 8. 16:39
 5/7 anonim válasza:
100%
Szia, nincs semmi probléma a pszichológussal, csupán ég és föld a különbség közte és egy pszichiáter között. Míg a pszichológussal "csak beszélgetsz", addig egy pszichiáter már állíthat fel diagnózist, írhat fel gyógyszert neked. S hogy ez miért is van? Nos, szimplán azért, mert a pszichológus (ha jól tudom) bölcsészkaron, míg a pszichiáter orvosi karon végzett. Remélem, tudtam segíteni.
2019. júl. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen, egy pszichológus nem is kezelhetne betegséget! Tovább kéne küldenie pszichiáter orvoshoz, aki ezekre szakosodott.


A pszichológus tökéletes lelki problémákra, életviteli nehézségekre, félelmekre, fóbiákra, enyhe depresszió/szorongás esetén.Ezeket nagyrészt lehet beszelgetéssel kezelni. A pszichológus tényleg bölcsész végzettségű, jórészt alig tanulnak valamit az agyról (anatómia, neurrohormonok stb)


Viszont a komolyabb mentális betegségekhez amit leírtál, ahhoz orvos kell.

2019. júl. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is így kezdődött a depresszióm.

Tipikus jellemzője h romlik a kognitív funkció.

Ez az álomszerű érzés meg szerintem derealizáció. Ilyenem is volt.

Go pszichiáter. Ha öngyilkossági gondolataid vannak akkor meg egyértelmű... legalábbis számomra.

2019. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!