Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelkisegély hivással milyen...

Lelkisegély hivással milyen tapasztalaitok vannak? Segitettek? Hogy folyik ez le? L.

Figyelt kérdés
2019. júl. 10. 22:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak felhivod, es alakul :)

Rettento kedves, megerto emberek vannak a vonal masik vegen, ne aggodj.

Ingyenesen hivhato, anonim

2019. júl. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már hívtam, azt hiszem kétszer. Nagyon rendesek, empatikusak, csak hát, igazából amiket javasoltak, azt magamtól is tudtam (másoknak én is tudok jó tanácsokat adni..). Ennek ellenére nekem már az is jó volt, hogy valakinek kiönthettem a lelkem, mert nincs senkim, aki meghallgatott volna.
2019. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem rossz tapasztalatom van. (Bár valószínűleg nem volt szerencsém.) Huszonéves fiú vagyok, a hangja alapján egy 50 év körüli nő lehetett a vonal túlsó végén, de végig éreztem rajta, hogy nem ért meg engem, olyan közhelyeket mondott, amiket mindenki tud. Éjfélkor hívtam, direkt azért, hogy nyugodt körülmények között beszélhessünk. (Lehet ki volt akadva az éjszakai munka miatt.)
2019. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nagyon gyökerek. Én elmondtam, hogy terrorizlának és vernek a szüleim, 2 napja majdnem megölt apám és félek és sajnos anyagiboko miatt nemt udok elköltözni. Direkt akkor hívtam, mikor apám nincs otthon és igen, az öngyilkosság is megfogalmazódott bennen.

Ilyeneket mondott végig, hogy "őt nen tudja megváltoztatni", egy csomó szörnyű dolgot mondtam és nem hitt nekem. Meg "gondoljak valamo szépre, mi tenne boldoggá". Megkérdeztem, hogy ez most komoly? "igen, csukja be a szemét, mire gondol most". Aztán elkezdett hasonló hülyeségeket mondani és leraktam a telefpnt. Kék zöld foltokkal, elveszve, meg az életem~rt rettegve, úgy hogy nincs senkim, hülyeségeket beszélt össze-vissza. Meg apámat védte, pedig nincs igaza, mondtam, hogy alkesz. Azt hittem, meghallgat, meg elmondja milyen lehetőségek vannak, kitől tudok segítséget kérni, meg azt hittw, jobb kedvem lesz, meg lebeszél ilyen hülyeségekről. Meg elmondja, hogyan kezeljem a helyzetet, vagy mond pár kedves szót, mit tudjam én.

Nem tudom, nem hitt nekem, vagy szórakozott, de nagyon gáz... Az ilyen, aki tényleg öngyilkosság előtt áll, csak felhúzza.

Viszont egyszer még régebben hívtam őket és egy idős hölgy vette fel, ő tényleg aranyos volt és használt a beszélgetés és hallottam rajta, hogy megértett engem.


Oké, hogy nem pszichológusok, meg nem szeretetszolgálat, de vészhelyzetre vannak, hát de ennyire, szerintem azt hitte szótakozok. Bár szerintem hallatszott a hangomon és t{bbször sírtam. Fiatal lány vagyok és nincs akivel megbeszéljem és szívesebben megbízom egy idegenben, aki nem él vissza vele...


Igen, nekem is ilyen közhelyeket mondott, de én tényleg végső elkeseredettségemben hívtam. Aztán rájöttem hogy szórakozik mindezek után és leraktam.

2019. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja és a 116-123-at hívtam...
2019. okt. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Meg még annyit tettem hozzá, hogy amikor már a sokadik hülyeséget olvasta fel, mondtam, hogy viszonthallásra. Akkor valamit belekáromkodott a telefonba, de már nem értettem, hogy mit... Simán nem hittte el a dolgot és felolvasott ilyen kamu közhelyeket...


Mindegy, többször nem hívom őket. Lehet rendeset is kifogni, de nemt udom, kapnak-e érte fizetést, meg biztos megterhelő, de azért vannak elvileg... Pont az idős nő volt a kedves, meg tényleg benne volt jó indulat, meg kedvesség, meg tényleg használt akkor az a beszélgetés. Szóval nem biztos, hogy nen akar segíteni... Arra is sok bátorság kell, hogy felhívd őket! Erre...


Meg elvileg egymás között megbeszélik az ügyeket és azonosítják az embereket... Szóval sokszor nem érdemes amúgy sem.. Meg szerintem nem is sokan vannak, meg oké, hogy gyerekek szórakoznak, de van, aki tényleg komolyan akar segítséget.

2019. okt. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!