Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van, milyen betegsége...

Mi bajom van, milyen betegségem lehet? Tuti nem vagyok normális.17L

Figyelt kérdés
Kiskorom óta mindig azt hallom az emberektől, hogy ilyen gyerekkel, mint én, még nem találkoztak. Ezeket az óvónők és a tanárok mondták, illetve a szüleim és a többi családtagjaim. Hogy őszinte legyek, fogalmam sincs mi miatt mondták ezt. Mai napig egyre furább vagyok, egyik pillanatban folyton dumálok, majd egyszer csak elhalkulok, és nem tudom mit kezdtem el mondani, és hirtelen elszomorodom. Máskor meg beszélni sincs kedvem. Nagyon gyakran van, hogy 14-16 órát alszom, majd 36 órán keresztül fent vagyok, és gondolkodom egész este. Az utóbbi hetekben nagyon sokat romlott az állapotom, nem tudom már mi a valóság. Az, amit gondolok, vagy az, ami történik? Nem vagyok biztos abban sem, hogy túléltem-e a legutóbbi öngyilkosságomat, és hogy tényleg élek. Vagy csak tovább ment az életem gondolatban, és azt hiszem ez a való élet... Sokszor elröhögöm magamat ok nélkül, vagy sírok szintén ok nélkül. 2 éve szedek gyógyszereket, amit pszichiáter felírt. Amit azért írt fel, mert öngyilkossággal próbálkoztam. Konkrét bajom elvileg nincs, de az utóbbi 1-2 hónapban már kezdek egyre jobban becsavarodni, memóriazavarom van és elég gyakran elfelejtem még azt is, hogy milyen nap van, vagy hogy mi a neve 1-2 ismerősömnek. Mamám skizofrén, de Ő hallucinál is, én csak nagyon ritkán hallom úgy, mintha szóltak volna hozzám, de ezt még nem kapcsolom hozzá az ,,agybajomhoz." Lehet skizofrén leszek nem soká? Így alakul ki nálam?
2019. júl. 15. 12:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, és elég gyakran nyúlok alkoholhoz, nem tudom miért.
2019. júl. 15. 12:54
 2/8 A kérdező kommentje:
Sokszor mintha figyelnének, bár ez már régóta fennáll.
2019. júl. 15. 12:55
 3/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg tőle örökölted. 18 éves kor után jön ki, addig általában lappang ez a betegség.
2019. júl. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Félek, hogy igazad van 3-as, és hogy teljesen bekattanok, de valahogy vágyom is rá, hogy ne érzékeljem a külvilágot, hogy ne kelljen úgy élnem mint mások, meg hogy a munka tönkretegyen, bár nem tudom melyik a rosszabb, szerintem így is úgyis tönkremegyek, és meghalok, úgy érzem nincs sok időm hátra.
2019. júl. 15. 13:02
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiàterhez jársz még? Ez inkább bipoláris zavarnak tűnik.

Ha nem jársz már pszichiáterhez, akkor beszélj erről s háziorvosoddal!

2019. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyilván járok még, de semmi értelme, csak bezáratgat engem mindenhová hetekre...
2019. júl. 15. 22:21
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem menny el újra pszichológushoz, biztosan van valami mentális betegséged, szerintem ne félj, ha a megfelelő kezelés kapod rendbe jössz

Szerintem 87% esélyed van rá hogy skrizofén vagy

2019. nov. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
De járok hozzá rendszeresen, a mai napig.
2019. nov. 16. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!