Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns, ha hat,...

Antidepresszáns, ha hat, mennyit fog segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden annyit magamról, egy roncs vagyok, az egész életem káosz. Munkám nincs jelenleg, családdal úgy ahogy megvagyok, és a párommal is hosszú évek után, úgy tűnik sajnos szétmegyünk.


Munkanélküliségem alatt még sportoltam, kiegyensúlyozottan táplálkoztam, hogy legalább ennyit megtegyek magamért, már ennyi se megy, fogyok és aszalódok össze.



Bejelentkeztem pszichiáterhez, mert ez így nem mehet tovább. Sokan írták, hogy az antidepresszáns elég jó mankó lehet.


Kérdésem, ha beválik és használ, képes leszek olyan lépéseket megtenni, hogy fogjam magam és végre elköltözhessek, dolgozzak, éljem a saját életem?


Nyilván ehhez nekem is akarni kell sokat.


DE. Az a baj, most mozdulni nem bírok a depressziótól és a kilátástalanságtól, már a bevásárlás is alig megy. Fél éve ebben a pokolban élek.


Igen régen volt ilyen bajom, de elég jól kikecmeredtem belőle.


Viszont a lényeg az, hogy itthon már nem nézik jó szemmel, hogy nem dolgozom huzamosabb ideje, amit meg is értek valahol. Új ingerekre van szükségem, ezért az ország másik felébe, egy számomra szimpatikus városba szeretnék költözni és mindent előről kezdeni.


Szerintetek a gyógyszer, ha a szakember eltalálja, segíteni fog?


Nyugtatót szedek, de ez már kb. olyan, mint a Tik-Tak, semmit nem segít. Inkább próbálom nem beszedni, mert még jobban leépít.


Csak egy átlagember szeretnék lenni.


Köszönöm!


26F


2019. júl. 16. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Segít, megadja a kezdő lökést, de aztán a többi rajtad múlik.

Mirtazapint és paroxetint szedtem egy ideig.

2019. júl. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


A kezdő lökésre van szükségem, pontosan. Elég sokat bántottak itthon, mert nem dolgoztam, a párom is elidgenedett tőlem. Ez is eléggé a mélybe taszított még jobban.


Nagyon vágyom arra, hogy fogjam magam, és éljem a saját életem, belül izzok is a vágytól, csak aztán kimegyek az utcára és a rideg valóság fogad, hogy még a buszozás is nehezen megy, lever a víz stb. :(

2019. júl. 16. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:
A tic-tak cukorkaként bekapkodott nyugtató is csinálhat bajt. Úgy hívják, hogy tolerancia, tünetei szorongás, depresszió, idegesség, stb. Ezt lassan csökkentve kell elhagyni kb 1 év alatt. Jó hír: az antidepitől pár hét után kicsit energikusabb, jobb kedvű, motiváltabb leszel. Rossz hír: ha már nyugtató toleranciában vagy, akkor az AD semmit nem fog segíteni. Olvass utána: nyugtató függőség és elvonás, elvonási tünetek.
2019. júl. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Reménykedem, hogy nincs meg a függőség, alapjáraton napi 2x0,5mg frontint szoktam szedni.


Mostanában ez felkúszott 3x0,5mg-ra mert elég sok itthon a konfliktus, és sajnos így tudtam valahogy élhető állapotba hozni magam.


De vissza veszem a mai naptól, és meglátom mit fog okozni.

2019. júl. 16. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Fél évig eltűrted, hogy eltartsanak?
2019. júl. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Viszonylag elég sok megtakarított pénzem van, mert nem szeretek költekezni, abból éltem/élek.
2019. júl. 16. 17:51
 7/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent kivetted a lenyeget latom a kerdesbol...
2019. júl. 20. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!