Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mirtazipin orion 15 mg (antide...

Mirtazipin orion 15 mg (antidepresszáns) tól rosszullét lehetséges első tablettánál?

Figyelt kérdés
A bevételt követően (este vettem be) nagyfokú gyengeség, rosszullét, és furcsa látás jelent meg nálam, másnap pánikoltam, kb olyan érzésem volt mintha azt se tudnám hol lennék, levert a víz, minden zavart, minden ember minden hang, majdnem össze estem. Pluszban enyhe hányinger, hasfájás, szédülés.
2019. jún. 29. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, a gyógyszertől van. Több dolgot is tehetsz.1. Lassan, pár hét alatt emeled fel az előírt mennyiségre az adagot. Ha pár hét múlva sem szűnnek a tünetek, akkor kérsz másik gyógyszert. Vagy nem kérsz semmilyen gyógyszert, hanem sporttal, kellemes hobbikkal, önismeret fejlesztésével magadtól kijösz a depiből.
2019. jún. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges, mivel vérnyomáscsökkenést is okozhat.

Minden antidepresszánsnak vannak kellemetlen mellékhatásai a szedés kezdetén, többek között az, hogy felerősítheti az alapbetegség tüneteit. Ezért is szoktak az első pár hétben szorongásoldót adni mellé, ami mondjuk Mirtazapinnál nem igazán játszik, mert önmagában is nyugtat, elaltat.

Az, hogy kinél mennyire erős tünetek jelentkezhetnek, egyéni dolog.

Nekem pl. antipszichotikumnál fordult elő, hogy rosszul lettem. Pedig kórházban állították be az adagolás, ott nem is volt semmi gondom, de amikor hazakerültem és elmentem vásárolni, majdnem elájultam az utcán..

Mindenesetre jelezd az orvosodnak, amit leírtál.

2019. jún. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Máktea az igazi :)
2019. jún. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rogton 15 mg-vel kezdtel?
2019. júl. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, 15-tel.
2019. júl. 3. 22:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, hogy annyival, ez a kezdő adag. Én 45-öt szedek évek óta.
2019. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most más gyógyszert írt fel a doki, de ebből 100mg-ot mondott.
2019. júl. 3. 22:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit írt fel?
2019. júl. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nalam fokozatosan lett emelve az adag 2,5mgrol 5mgre. Lassan egy eve 5mgt szedek, fel tablettat. Mashol is olvastam, hogy fokozatosan kell hozzaszoktatni a szervezetet, kulonben eros mellekhatasok lehetnek...
2019. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!