Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, de már...

Depressziós vagyok, de már nem is akarok semmit kezdeni vele? Jól van egy így? 19/f

Figyelt kérdés

Nem olyan tipikus otthon ülős begubózós típus vagyok, elég sok barátom van, általában minden hétvégén megyünk valahová (buli, mozi, túra, vagy csak simán ki piálni).

Olyankor én mindig nagyon jól el vagyok, semmi bajom nincs. De ha néha netán nem megyünk valahová, és otthon kell lennem, akkor csak fekszem egész nap, nem érdekel semmi, csak úgy vagyok és várom hogy legyen valami.


Pár gyógyszert már használtam/próbáltam, de egyik sem "passzolt" na meg nem is akarok gyógyszerfüggő lenni...

Füvezni néha szoktam, attól általában jobb kedvem van, az még a leg sz@rabb otthon ülő napomon is rávesz arra hogy kimenjek valakikkel, menjünk buliba vagy valamit csináljunk.

Sokáig úgy voltam vele hogy változtatni akartam ezen, de már nem érdekel, ilyen vagyok és kész.



2019. júl. 21. 13:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem egyedi eset, és enyhe depresszió, ha azért van kedved kimozdulni, emberek közé menni és ott még jól is érzed magad. Otthon a magány zavar. Ehhez kéne egy barátnő, legyél rajta az ügyön, és mindjárt a fellegekbe kerülsz otthon is, illetve kevesebbet fogsz otthon lébecolni. Keress magadnak további programokat az üres napokra, mindennap csinálj valami hasznosat. Lehet az takarítás vagy főzés is.
2019. júl. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem kell mindenbe belelátni a depressziót. Lehet tényleg csak ilyen vagy. Miért baj ha van néhány nyugis, pihenős napod? Néha én sem tudok mit csinálni itthon, ekkor chillezek, filmezek vagy gépezek, hogy ne unatkozzak, de ettől függetlenül ha a barátaim elhívnak valahova szívesen megyek. Vagy hívom én őket és probléma megoldva.
2019. júl. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!