Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Biztos, hogy az öngyilkosság...

Biztos, hogy az öngyilkosság nem megoldás?

Figyelt kérdés

2019. júl. 23. 17:29
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
# 10 Már nem számít ki a hibás, csak hogy vége legyen. Végre békére lelek majd odaát.
2019. júl. 24. 17:27
 12/15 anonim ***** válasza:
78%

Nem lehet, hogy téveszmés vagy?

Na m1, de szerintem igeis összetörnéd a szívuket.

2019. júl. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem nem megoldás. Ha nyomorékokkal vsgy körbe véve nem az öngyilkosság a megoldás. Tudom. Próbáltam. És nem, nem fogsz felszabadulni sem tőle. Inkább menekülj el a környezetetből. Akár egy hétre. Úgy, hogy senki se tudja hol vagy senki se érjen el
2019. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem tehetek róla, de időnként nagyon rám jön ez a halálvágy. Nem tudom hogy miért. Én nagyon büszke lelkű ember vagyok. Annyira hogy képes lennék, akár megölni is magam, a sértettségem miatt. Most egyenlőre elmúlt ez az érzés, de mindig visszatér. Mintha egész életemben kísértene ez a vágy a halálba. Aztán egy kis időre elmúlik. És ez így megy évek óta, gyerek koromtól. Amit mondanak nekem, a családom, hogy nem vagyok értékes meg a sok negatív szöveget, nem kéne elhinnem, de sajnos én elhiszem nekik. Pedig igazából lehet hogy sokkal értékesebb az életem mint ahogy én azt gondolom. Egyszer majdnem leestem egy magas lépcsőről, mert csúszott, vizes volt. És mintha valaki megtartott volna. Fura volt. Őszintén szólva már annyi rosszat túléltem, hogy talán ki kéne várnom a végét. Igyekszem kevesebbet aggódni, hiszen igazi túlélő vagyok. Hinni fogok magamban. Megpróbálom. És ezt ajánlom másoknak is, akik ilyen szörnyűségen gondolkodnak, hogy bármilyen nehéz, higgyenek magukban. És gondoljanak rám, én nem tettem meg. Az öngyilkosság nem megoldás, csak menekülés.
2019. júl. 25. 14:01
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha nagyon akartad volna, már megtették volna. De valamiért mégsem. Gondold át, hogy miért. És mindenképp keress fel egy szakembert. Legyen az a körzetes pszichiáter, vagy iskolapszichológus, vagy egy tanár, bárki. Kérj segítséget.
2020. ápr. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!