Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 20 éves vagyok és még nem...

20 éves vagyok és még nem látott nőgyógyász?

Figyelt kérdés
félek elmenni nagyon szégyenlős vagyok de már túl kéne esni rajta.már ki is néztem egy dokit de amikor megkérdezi hogy kihez jártam eddig mit mondjak?ez nagyon gáz
2011. nov. 16. 11:57
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
20%

Ha nagyon szégyenlős vagy, akkor mindenképpen keress egy női dokit! pláne elsőre!

Sokkal elviselhetőbb a kitárulkozás elötte, a terpesz-székben.

2011. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Ja, és egyáltalán nem gáz megmondanod, hogy most jöttél először! Miért is lenne gáz??
2011. nov. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
11%
keress egy jó női dokit, sokkal könyebb vele megbeszélned bármit is, ami gond neked. Valószinüleg jobban meg is ért, hiszen ő is "nő"ből van!
2011. nov. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
77%

A 25 éves hölgynek üzenném, hogy a méhnyakrák jellemzően 35-65 éves kor között alakul ki, de a praecancerosus elváltozások már évekkel korábban is megjelennek, melyek szűréssel kimutathatóak.

Ha akkor mész, amikor már panaszok jelentkeznek, addigra a daganat teljesen kifejlődött és jó eséllyel már csak heroikus műtétekkel, például stádiumtól függően méh és függelékeinek (petefészkek is) valamint nyirokcsomóknak az eltávolításával és kemoterápiával lehet próbálkozni, de a túlélés ekkor már finoman szólva nem 100%-os...


Szóval közeledve a 30-hoz (és később is) érdemes lenne évente 1x elnézned, mert a méhnyakrák a MEGELŐZHETŐ halálokok között van nyilvántartva, vagyis ha valaki ebben hal meg, akkor azt jó részt magának is köszönheti...


Félre ne érts, nem azt mondom, hogy már 18 évesek is járkáljanak rákszűrésre (bár, bajuk nem lesz attól, hogy orvos látja őket), de ez a "nem megyek, amíg nincs panaszom" mentalitás nagyon veszélyes.


A kérdezőnek: Nem az a "gáz", ha valaki egyszer rászánja magát egy szűrésre, hanem az, amikor valaki olyan igénytelen, hogy csak akkor megy orvoshoz, amikor hónapokig-évekig vérezget, sárgadinnyényi tumor van a medencéjében (ami már szintén évek óta okoz panaszt), vagy évek óta csak úgy tud pisilni, ha szó szerint visszatolja a kilógó és kifordult méhét a hüvelyén, na ez a "gáz"...

2011. nov. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
25-éves csajos:)menjünk el ketten:)nah de most komolyan.nem váltogatom 13 éves korom óta a párpm 17 éves korom óta ugyan az a párom és erre büszke is vagyok hogy annak adtam oda a szüzességem akivel jelenleg is együtt vagyok.a női dokiról azt hallottam hogy rosszabb mint a pasi..a pasitól meg félek mert ki szereti mutogatni pont azt egy idegennek...utálom ezt..a pasiknak bezzeg nem kell menni meg ők vérzéssel sem szenvednek...:S
2011. nov. 17. 10:03
 16/36 anonim ***** válasza:
37%

"a női dokiról azt hallottam hogy rosszabb mint a pasi"

nehogy elhidd ezt! Semmi köze a nemnek a durvasághoz, jó- szakemberséghez.

És az is biztos, hogy sokkal jobban meg tudod értetni magad vele, kevésbbé kínos a meztelenkedés, stb...

2011. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
83%
Nem akarlak elkeseríteni meg papolni, de ennél még sokkal nagyobb problémáid is lesznek az életben. Tényleg ne cseszegetésnek vedd, de egyszerűen fogod magad, összeszorítod a fogad, elmész, aztán ott rájössz, hogy nem arról szól a dolog, hogy téged fogdosni akar valaki vagy tudom is én, nem, az életedet, egészségedet védik. Később természetessé fog válni, hidd el.
2011. nov. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:

nekem eddig jobb tapasztalatom van a férfi nőgyógyásszal - pedig én is úgy gondoltam, hogy a női biztos jobb

de az empátia nem a nemtől függ

2011. nov. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
Voltam férfinél is - ez nagyon kellemetlen volt, fájt is a szégyenérzeten felűl, - azután nőhöz mentem, aki nagyon aranyos és kedves, jó szakember és elviselhetőbb sokkal a vizsgálat indiszkrét része is.
2011. nov. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:

Voltam férfinél először, nem hallgattam a barátnőmre, durva is volt és főként a beszólásai voltak megalázóak.


Másodszorra nőhöz mentem, azóta is hozzá járok.

2011. nov. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!