Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért ellenzik a tampont...

Miért ellenzik a tampont ezzel az érvvel?

Figyelt kérdés

"Nem tudnak ürülni a tamponnal a méhnyálkahártya-darabok"

Megjegyzem: de, ürül :))


2009. nov. 25. 17:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
mr mindent bevetnek, csakhogy a tampon ellen szóljanak. majd aztán ezis lecseng, h a méhnyálkahártya darabok nem ürülnek, és jön valami új...amúgy télleg ürül...LÁTOM!!!
2009. nov. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Én is látom,és miért ne ürülne?Ez hülyeség szerintem.Gyakran cserélem,ennyi.
2009. nov. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Én ezt még nem is hallottam.. bár igazából, engem annyira különben sem érint, mert az első két napban amikor nagyon vérzek, akkor használok tampont, utána elég a tisztasági betét is.

Úgyhogy ha tamponnal nem ürülne, majd ürül a maradék 2-3 napban. Amúgy szerintem is hülyeség, nem tudom mi gondjuk vele.

2009. nov. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Mert aki nem tudja rendesen felhelyezni a tampont és kényelmetlen. Mindjárt ellene lesz és mindent kitalálnak róla.

100x inkább a tampon mint a betét.

2009. nov. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Én azt birom mikor azt mondják azért egészégtelen,mert benned marad a vér aminek ki kellene jönnie. A betétnél meg a bomló,szó szerint rohadó véreden ülsz órákig (aki tanult kémiát tudja hogy levegővel érintkezve bomlásnak indul) . igen,valoban az lenne a legegészségesebb ha hagynánk csak úgy szép csendben lefolydogálni a lábszárunkon..
2009. nov. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Látom egyetértünk, csajok :)

Én 2 óránként cserélem az első 3 napban, szinte mindig ürül vele valamennyi..

A tampon-ellenesekkel meg a hócipőm televan...

2009. nov. 25. 17:50
 7/15 anonim ***** válasza:
69%

Én még csak párszor használtam tampont,de megfogadtam,hogy rászokok,mert számomra sokkal kényelmesebb,mint a betét.Egyébként pedig valamiért engem nappal jobban zavar a betét,mint éjszaka.Így éjszaka MINDIG betétet fogok használni,meg az utolsó 1-2napban amikor már kevés van.Így BIZTOS,hogy ki tud ürülni a méhnyálkahártya-darabok:)

14,5/L

2009. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

Jaja, nagyon ellene vannak! Merthogy azt ők anno azért fejlesztették ki hogy a strandon a nők is tudjanak fürdeni. Nekem anya azt mondta. Én eg.ügyis vagyok, és a tanáraim is kézzel lábbal hajtanak azért h ledumáljanak róla.

Sokkal praktikusabb!! Este pláne!

2009. nov. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
Én csak azt tom h mióta sok nő tampont használ 30%-al nőtt a fertőzések aránya ott lenn...:S:S
2009. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki betartja a minimális higiénés szabályokat, hogy tu.i.:

- szappanos kézmosás, csere, megint szappanos kézmosás,

- pl. földre pottyant dugót nem rakunk fel, hanem kidobjuk és másikat veszünk elő,

- ugyanígy a kicsomagolt tampont nem tesszük már le sehová, még otthon sem, egyetlen pillanatra sem,

- pl. méteres (mű)körmök alatt tonnányi kórokozóval nem turkálunk a hüvelyünkben, hanem applikátoros tampont veszünk. Igaz drágább, de valamit valamiért!

- mindig a vérzés erősségének megfelelő méretet használjuk és nem üldögélünk 4.-5. napon egy napig egy extrával, csak mert már nem telik meg 4 óra alatt,


akkor szerintem kivédhető a legtöbb fertőzés. 29 éve(!) menstruálok, anno megértettem a fentieket, mindig be is tartom/tartottam és nem is volt sosem "tamponhasználattól" semmilyen fertőzésem.

2009. nov. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!