Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, Nők! Milyen menstruáln...

Roadkill kérdése:

Lányok, Nők! Milyen menstruálni és szülni? Meg milyen úgy általában nőnek, lánynak lenni? Jó vagy rossz inkább?

Figyelt kérdés
Sziasztok én egy 18 éves fiú vagyok és szeretném ezt tudni mert ugyebár nem élhetem át soha sem :( és nem hogy sajnállak titeket,de egyben nagyon tisztelek is benneteket emiatt hogy ezeket kibirjátok!jah és bocsánat tényleg ezért a hülye kérdésért de tényleg érdekel meg ha nem haragudtok meg+még egy kis kérdés milyen érzés hogy melletek van?tudom nekem is van :D de hogy nő meg hogy súlya van és a melltartó amúgy kényelmes mert nem túnik annak:( csak ennyit akartam,akiben haragot vagy dühöt váltot ki a kérdésem azért előre is bocsánatot kérek,nem bunkóságból irtam ki!sziasztok :D

2017. márc. 28. 19:51
1 2 3 4
 21/32 anonim válasza:
49%

A menstruáció tényleg mindenkinél más.Nekem például nem szokott fájni, semmilyen durva kellemetlenséggel nem jár számomra.De a "szültem egy meduzat" kifejezés nagyon találó de sajnos igaz is.Az elég kellemetlen.En eddig főként betétet használtam,nem tudom a tampontol ódzkodom kicsit.De nyáron megyek nyaralni úgyhogy valószínűleg addig meg kell szeretnem a tampont..😯

A mellem szokott fájni ha futok,meg pl nem tudok rendesen hason aludni,mert az is elég szar érzés..

2017. márc. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim válasza:
46%

Szia, még csak 16 vagyok, de nekem is vannak tapasztalataim. Már négy éve van mensim, mielőtt először megjött volna EGY EGÉSZ HÉTIG görcsöltem, nem tudtam az ágyból sem kiekrülni és mázlimra pont a szülinapom környékén történt, a nyári szünetben :D

A rossz dolog benne, hogy az első két napban görcsölök, rohanok folyton wc-re, kétóránként cserélgetni kell a betétet. És én vagyok olyan szerencsétlen, hogy nyolc napig eltart ez a dolog. Az iskolában nem érdekel engem, hogy mások hallják-e, én is hallom ahogy ők csinálják, az engem pedig nem érint :) a barátnőimmel is szoktunk kölcsönkérni, ha nap közben üt be a baj. A másik rossz benne, a fürdőzés dolog. Persze a sulis uszi ilyenkor kimarad :D de nyaralásnál/osztálykirándulásnál kellemetlen. Vagyis biztos az, mert velem még ilyen nem történt.

Mivel szűz vagyok, ézert a tamponhasználat egy kicsit fájdalmas. Most képzeld el hogy pl. a kisujjadnyi méretű vackot kell feldugni. Szó szerint. :D és bocsi, hogy ilyen nyíltan kimondom ezeket, mert nem szép dolgok. De én már hozzászoktam. (Engem nem hoz zavarba az ilyen "tabu" téma)

És a legeslegrosszabb a mensiben, hogy átázunk. Már aki. Én kezdetben, pizsama, farmar, stb. És a legkellemetlenebb, ha suliban. Egyszer történt ilyen velem, egésznap pulcsi volt a derekamra kötve.

Igazából szerencsések vagytok, hogy nem kell minden hónapban megszenvedni ezekkel a dolgokkal.

Mellek: Hát nekem 75-80B-s a mellem, de a többi évfolyamtársaméhoz viszonylag nagyobbacska, bár nem vagyok túl sovány, hanem normál testsúlyú, izmosabb (mellizom). Igazából kicsit zavar, ha stírölnek, mert nem szoktam hozzá, főleg ebben a korban, de van, hogy jól esik a figyelem. Bár nem pont ilysemi, de lényegtelen :D. Sosem pakolom ki.

Melltartó: Hmmm..nem a legkényelmesebb dolog, van hogy a pántok meglazulnak, és nem egyszer csatolódott ki amikor nyújtóztam. Barátnőimnek kellett gyorsan visszacsatolni. :D Meg egyetlen egyszer volt, hogy elfelejtettem felvenni. Mert trikót húztam magamra, és elfeledkeztem erreől a dologról. Szerencsére aznap nem volt tesi. A legkényelmesebb a sportmelltartó, de azt csak edzésre hordok. Ott szabadabbak, de még is tartja a melletartó a melleimet. A futásnál főként ez a jó. Alvásnál nem használom, hacsak barátnőim nem alszanak nálam.

És hát barátom sem volt soha, úgyhogy másban nagyon nincs tapasztalatom.

És annyira aranyos, hogy így érdeklődsz :D

2017. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Tik is nagyon aranyosak vagytok és kedvesek,először azt hittem ki fognak itt röhögni hogy ilyen hülyeségeket kérdezek,de ahogy látom ti nagyon kedves lányok vagytok :D nagyon szépen köszönöm az eddigieket :D
2017. márc. 30. 21:31
 24/32 anonim ***** válasza:
74%

Számomra magas EQ-ra vall, h. érdekelnek a másik nem 'viselt' dolgai. Köszi érte!

Én 12 évesen kezdtem el menstruálni. Mikor '90-ben megjött nem igazán voltam még rá felkészülve, mert még néha barbiztunk :)

(Anno épp' orosz házit írtunk a barátnőmmel. Mikor kimentem a WC-re, azt sem nagyon tudtam, h. mit kell tennem. Anyukámnak csak vatta volt otthon, azt hiszem a betét még nem volt elterjedve, viszonylag újdonságnak számított.)

A másik pedig, h. iszonyodtam a vértől, tehát minden betétcsere végére ájulás közeli állapotba kerültem. És a srácok az osztályban, (meg az egész társadalom), elég tudatlan, felvilágosulatlan volt a 'havibaj' témában...

Néha fáj(t) a 'hasam', de nem görcsöl halálosan. Viszont iszonyat mennyiségben 'szülöm a medúzát', ezért szédülök. Mert sok vért veszítek, nem győzök vasat enni. Milliószor átáztam. Főleg az éjjelek, meg a sport is nagyon gáz ilyenkor.

A betét ált. elmozdul a béna ragasztóinak 'köszönhetően' (ugye egy élő nő nem statikusan áll/ül, így ennek a kihívásnak egyik termék sem tud maradéktalanul megfelelni.) Szárnyak nélkül meg totál katasztrófa.

Tampont 16 éves korom óta használok, sajnos még szűzen rá voltam kényszerülve, mikor egy evezőstábor első napján arra ébredtem, h. megjött... (Akkor még kissé rendszertelen volt, nem lehetett pontosan kiszámítani.)

Sok évig kollégista voltam, és gyakran 30-50+-os átmérőjű vértócsában ébredtem. Irtó ciki volt, nem tudtam hol kimosni, szárítani, és be kellett avatnom a takarítónőt (tiszta ágyneműt kérni, szabadkozni, stb.), aki egy totál ismeretlen személy volt.

Három gyereket szültem - mindegyik terhesség, szülés más volt. (Az iszonyatos fájdalom a közös bennük...) A középső születése után, miközben az 'utómunkálatokat' végezték, az orvoson és az ápolókon kívül még kb. 8 medikus volt jelen. De még véletlenül sem kérdezték meg, h. hozzájárulok-e ahhoz, h. rajtam 'gyakoroljanak' (mivel ez oktatókórház volt), vagy, h. nem zavar-e a jelenlétük, az h. premierplánban nézik a vaginám min. negyed óráig (akkor voltam 33). Jobb helyeken az ember felső teste, arca el van függönyözve...

Nekem nincs nagy mellem, melltartóból bőven el vagyok látva, és könnyen találok magamnak. De akinek nagyobb van, annak tényleg fáj(hat) a háta, és számít, h. pl. vastagabb legyen a pánt, mert különben a súly miatt az'bevághat'.

Igazságtalan, h. mivel eltérő 'szerkezetű' a bőrünk a férfiakétól, nálunk jobban látszanak a stirák, a narancsbőr - mivel a nőnek növekszik meg a hasa, ez sokak esetében örökre meglátszik.

Alapvetően szeretek nő lenni, de már volt időm megtapasztalni a női lét nehézségeit is.

Nem fair a ugyanazért a munkáért a differenciált bérezés, meg az, h. alapból hülyének néznek bennünket sok mindenből, sok helyen (autószerviz, egyéb műszaki területeken, építkezés, barkácsolás, víz-/villany-/gázszerelés az ún. mesterek), és néha ezzel anyagilag vissza is élnek :(

Szörnyűek a szexista, meg szőke nős megjegyzések (nekem 131 az IQ-m... - persze az nem minden, de na, sosem voltak felfogásbeli vagy logikai problémáim, sőt matekversenyek tarkították diákkoromat).

Még szörnyebb a verbális és fizikai agressziót, a molesztálást, a (nemi) erőszakot elszenvedni. :(

Az is szomorú, h. sokak a nőket szexuális vágyaik/ szükségleteik kielégítőnek látják csupán...

(Vagy vannak olyan felvetések, h. egyes csoportok (pl. a fogyatékossággal élők) ebbéli igényeiket prostituáltakkal elégítsék ki - mintha ők nem lennének érző emberek. Szóval míg a férfitársadalom nem fogadja el, h. a szex nem alapvető emberi jog, addig nagy gond van, és sok nő el van nyomva, meg van alázva.


Huszonévesen, egyetemistaként még egyenesen imádtam nőnek lenni, tetszett a flörtölés, randizás, a csábítás 'világa', de mikor egyik első munkahelyemet azért kellett ott hagynom, mert a 30 évvel idősebb főnököm (ügyvezető ig.) elkezdett (volna) ölelgetni, meg simogatni, akkor nem örültem feltétlenül annak, h. nőnek születtem...

2017. márc. 31. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Hát igen ez borzasztó ami a nőkkel történik:( Vagyis nőnek lenni jó is,meg egyben rossz is.De ezt én is úgy utálom mikor olyat hallok hogy egy férfi meg ütött egy nőt meg megerőszakolt az ilyeneket addig ütném míg mozog az is biztos,az ilyen én szerintem nem is férfi sőt nem is ember:(
2017. márc. 31. 13:59
 26/32 anonim válasza:
47%

Szerintem nagyon aranyos hogy igy erdeklotsz, es nem gondolnam ha pl.meglatnal vkit elazva esetleg nem szolnal neki.


Szülést nem tudom milyen.

Maga a menstruáció nekem maga a pokol( erre tesz rá hogy cukorbeteg vagyok) . Szörnyen görcsölök. A betetel mindig küzdök bár már tamponnal sokkal de sokkal jobb. Tesi is kihivas foleg a talaj torna. Szo szerint hatra folyik rajtad. Egyetlen egyszer jartam igy hogy fejen alasnal elkezdet folyni... Mondhatom a tanar fogta a labam es marha szep latvany lehetet egy folt a polom aljan... Azota anya ir felmentest.

Nos a tamlon eleg undorito kivulrol nezve. Egyepkent azert nagyon jo mert nem erezuk hogy ott van. Viszont bennem mindig bennem van mivan ha elszakad a madzagja, ( szivas go nogyogyasz) vagy kiszeded magadnak. A mellekrol annyit nem egyszer volt belole bajom hogy a fiuk kicsatolgatak hatul a csatot en meg racsaptam a kezukre. Mondhatom nagyon rendes oszt. Tarsaim voltak... A masik ami ciki hogy mindenki halja amikor csereled a cucot es kijutni betetel a wcre kesz kihivas. Ha valamelyik fiu eszre veszi egy eletre megalaznak es mindig rohognek ralytunk. Ejszaka amedig beteteztem mindig ataztam vagy ha nem az azert volt mert egy helybe fekudtem hason... De szo szerint... Ahogy este elaludtam reggel ugy ebredtem. Es hat hatonfekvo tipusoknak eleg szivas.


Bocs hogy ilyen hosszu lett.

2017. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
47%
26-os, nem kell pánikolni, hogy elszakad a madzag. Egyrészt nem tud az olyan könnyen elszakadni, másrészt ha mégis, akkor annyit kell tenni, hogy megvárod, amig teljesen megtellik, és nyomsz jó erősen, így szépen ki fog csusszanni, mintha megszülnéd :)
2017. márc. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem zavar ha hosszú a sztori,szeretek olvasni :D
2017. márc. 31. 19:45
 29/32 anonim válasza:
47%
Előttem szólok már mindent leírtak :D "szültem egy medúzát" kifejezés találó volt ;D VISZONT ami tényleg rossz, hogy (kis mellem van A-s) nem lehet hason aludni, kiskoromban pedig az volt a kedvenc alvó pózom, hat arrol meg le kellett tennem :/
2017. ápr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az összes nőnek és lánynak a válaszát,rengeteget segített:D
2017. ápr. 15. 20:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!