Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire higiénikus a mosható...

Mennyire higiénikus a mosható tisztasági betét? Hogyan szoktátok használni, akik használtok ilyet? Milyen gyakran cserélitek és mossátok? Mi van, ha erősebb a vérzésetek, vagy ha hajnaltól késő estig nem vagytok otthon?

Figyelt kérdés
Értem a környezetkímélő indoklást, ugyanakkor vannak kétségeim azzal kapcsolatban, hogy ez minden esetben ki tudja-e váltani megfelelően az eldobható betétet. Anyám még emlékszik arra, milyen volt a mensesbugyi, amit ő még használt, én már nem, arról nincsenek jó emlékei.
2019. márc. 28. 21:01
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%
Ha nem akarod, akkor viszont nem értem... miért lenne "muszáj"?
2019. ápr. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
87%
Hát figyelj: Lehet, hogy most neked tényleg nem illeszthető bele az életedbe. Nem is gondolom, hogy mindenképp erőltetni kéne. De mondjuk adódik egy másik élethelyzet. pl. home office, vagy GYED-en leszel. Máris jobban meg tudod fontolni. Érzetre én sokkal jobban szeretem, mint a műanyagot. Tény, hogy a hurcolászás probléma lehet. Igazítsd az igényeidhez. Semmi sem kötelező. Szerencsések vagyunk, hogy temérdek választási lehetőségünk van, nem?
2019. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
"Ha nem akarod, akkor viszont nem értem... miért lenne "muszáj"?" - Azért, mert EU szinten vissza akarják szorítani az egyszer használatos termékeket, és eredetileg a betét is a listában szerepelt ugyanúgy, mint a szívószál például, a kérdést még akkor írtam ki. Azóta hoztak egy döntést.
2019. ápr. 4. 10:24
 14/24 A kérdező kommentje:

"pl. home office, vagy GYED-en leszel" - A home office sajnos nem szól hosszú távra mindenkinek, a GYED meg főleg nem (annyit nem szülök).


Egyébként nem csak munkában, de ha például elmegyek egy egész napos buszos utazásra, ott mondjuk 3-4 óránként megáll a busz pisiszünetre, menstruáció miatt én még nem hagytam ki utazást, de ilyen esetben is probléma hajnaltól késő estig magammal hurcolászni, szemben azzal, hogy az eldobhatótól 4 óránként meg tudok szabadulni.

2019. ápr. 4. 10:28
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem is hosszú távra írtam. Hanem, mint élethelyzet írtam. Meg akár vegyesen lehet az eldobhatóval használni. Értem én, hogy az eldobható előnyei az eldobhatóságából fakadnak.


Kizártnak tartom, hogy betiltsák egy az egyben az eldobható betéteket. Már felvetés szintjén sincs realitása. Inkább azt tudom elképzelni első körben, hogy lebomló termékek készüljenek

2019. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
72%
(Én most utánaolvastam ennek. Nem szerepelt a betét a listában. Csupán annyit szóltak róla, hogy jelzéssel kell majd ellátni. Ami jelzi, hogy környezetre káros hulladék. Illetve meghatározzák, hogyan kell ártalmatlanítani. )
2019. ápr. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
azért a szívószál meg a műanyag fültisztító pálcika nem ugyanaz a kategória mint a betét. utóbbi alapvető higiéniai eszköz, azt nem tilthatják be. még az árát sem növelhetik drasztikusan. így is túl sok nő nem engedheti meg magának. képzeld el ha betiltanák vagy korlátoznák. visszatérnénk a rongydarabokhoz?
2019. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

"(Én most utánaolvastam ennek. Nem szerepelt a betét a listában. Csupán annyit szóltak róla, hogy jelzéssel kell majd ellátni. Ami jelzi, hogy környezetre káros hulladék. Illetve meghatározzák, hogyan kell ártalmatlanítani. )"


Eredetileg szerepelt a listában, a döntés után módosult úgy, hogy jelzéssel kell majd ellátni. Bocs, de ennyire még jó a memóriám. :-)

2019. ápr. 5. 07:40
 19/24 A kérdező kommentje:
Ha olyan az élethelyzet, természetesen nincs problémám, csak nem minden élethelyzet megfelelő. Egyébként azt én is támogatnám, ha lebomló lenne, talán valakinek eszébe jut, aki az előállítást is meg tudja oldani, és megcsinálja a szerencséjét.
2019. ápr. 5. 07:43
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, egy jótanács: ne kezdj pánikolni egy törvény miatt a legelső, javaslatról szóló kósza hírek alapján. :D

(Egyébként én szívből remélem, hogy egy nap majd eljutunk oda, hogy igenis betiltják az eldobható gagyikat... de ez még a jövő zenéje.)

2019. ápr. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!